Realu.lt

Vilniuje baigta viešbučio „Radisson Blu Hotel Lietuva“ plėtra

Vilniuje baigta viešbučio „Radisson Blu Hotel Lietuva“ plėtra

Vilniuje baigta viešbučio „Radisson Blu Hotel Lietuva“ plėtra. Jo savininkė Norvegijos nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Linstow“ į naujo pastato statybas investavo beveik 19 mln. eurų.

Dešiniajame Neries krante, Konstitucijos prospekte, greta keturių žvaigždučių 20 aukštų viešbučio, pastatytas 8 aukštų pastatas su požemine automobilių stovėjimo aikštele. Pirmajame jo aukšte įrengta prekybos patalpų, antrame ir trečiame – biurų, o likusiuose penkiuose – 165 viešbučio kambariai.

Viešbučio Kambarių ir priėmimo skyriaus vadovas Tadas Ėvaltas trečiadienį spaudos konferencijoje sakė, jog po plėtros viešbutis išliko didžiausiu Lietuvoje, o dėl teigiamų rinkos tendencijų, jo užimtumas bus geras.

„Mes matome labai pozityvias tendencijas jau ne vienerius metus: kaip investicijos važiuoja į Vilnių, kiek atsidaro verslo centrų. Todėl tam sistemingai ruošiamės ir neturėsime problemų užpildant pastatą. Pirmieji metai viešbučiui būna įsivažiavimo, tačiau jau rugsėjį ir spalį turime datų, kai esame užpildę abu pastatus. Tai didžiąja dalimi nulemta renginių“, - sakė T. Ėvaltas.

Pasak jo, viena iš priežasčių, lėmusi sprendimą plėsti viešbutį, buvo jame vykstančių konferencijų ir renginių skaičius, todėl atidėti planai Vilniuje įrengti naują Konferencijų ir kongresų centrą viešbučiui įtakos neturės.

„Artimiausiu periodu, jeigu rinkos tendencijos išliks tos pačios, mes ir be naujo konferencijų centro išsiversime. Ateityje jis būtų labai sveika pačiam miestui, o mums daugiau palengvintų viešbučio užpildymą, bet artimiausiu metu tai mums jokios įtakos neturės“, - teigė T. Ėvaltas.

Anot jo, didesniu iššūkis viešbučiams ir konferencijų organizatoriams išlieka tiesioginių skrydžių į Vilnių trūkumas.

 „Mes labai džiaugiamės, kai oro bendrovės atidaro naujų tiesioginių skrydžių, tačiau vis dar labai dažnai girdime iš svečių, kad Vilnius yra ta kryptis, kurią pasiekti yra sudėtinga. Kai vyksta didelės konferencijos, kongresai, į kuriuos suskrenda žmonės iš viso pasaulio, jie kartais turi rinktis net kelis jungtinius skrydžius, todėl mūsų patrauklumas mažėja, renkantis, kur rengti konferencijas“, - aiškino T. Ėvaltas.

Po plėtros viešbutyje yra 456 kambariai. Naujas viešbutis svečius pradės priimti šią savaitę, o parduotuvių ir biurų nuomininkai pastate įsikurs rudenį. Senajame viešbučio pastate atnaujintas foje, registratūra, baras, įrengta nauja sporto salė, šiuo metu plečiamas restoranas, kuriame po atnaujinimo bus 200 papildomų vietų. Taip pat atnaujinamas viešbučio pastate veikiantis kazino.

Naująjį viešbutį už 15,7 mln. eurų (be PVM) statė Estijos kapitalo bendrovės „Merko statyba“, o 15 mln. eurų paskolą plėtrai suteikė bankas „Swedbank“.

Viešbutį ir toliau valdys tarptautinė viešbučių grupė „Carlson Rezidor Hotel Group“. Jo pastatas Konstitucijos pr. 20 priklauso „Linstow“ valdomai Lietuvos bendrovei „Viešbutis Lietuva“. 

Pasidalink naujiena