Realu.lt

Vilniuje Maskvos namų nebus - jie bus demontuoti

Vilniuje Maskvos namų nebus - jie bus demontuoti

„Propagandos mašinos projektas Vilniuje uždaromas dar net neatidarytas!” - taip Facebook paskyroje paskelbė Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius. Šiuo įrašu jis pasidžiaugė priimtu teisiniu sprendimu demontuoti Maskvos namus.

„Beveik užbaigtus statyti Maskvos namus radau kaip palikimą tapęs meru 2015 metais. Ir architektūriškai, ir geopolitiškai pastatas būtų svetimkūnis Vilniaus širdyje, o ir pastatytas, kaip vėliau paaiškėjo, ne pagal statybos leidimą”, - savo įraše dalinosi R. Šimašius. Statybos leidimas, kuriuo 2008 m. buvo leista A. Juozapavičiaus g. 30, Vilniuje, vystyti projektą „Maskvos kultūros ir verslo centras – Maskvos namai” Vilniaus miesto apylinkės teismo buvo panaikintas 2016 m. gruodžio 21 d. Statybos leidimo panaikinimo pagrindas - numatyto projekto sprendinių neatitikimas detaliojo plano ir statinio architektūros ir statybos sklypo tvarkymo reikalavimams.

Anot R.Šimašiaus, pastatas „pastatytas aukštesnis, nei leistina, architektūriškai svetimkūnis, funkciškai neišbaigtas bei neracionalus”, netinkamas pritaikymui kitoms reikmėms, todėl jį belieka nugriauti. 

Kas iškils vietoje Maskvos namų? Kol kas dar nėra žinoma. Miesto savivaldybė svarstys įvairius variantus ir savo pasiūlymus pateiks Nacionalinei žemės tarnybai.Pasidalink naujiena