Realu.lt

Vilniuje statys įspūdingą technologijų parką – investicijos sieks beveik ketvirtį milijardo

Vilniuje statys įspūdingą technologijų parką – investicijos sieks beveik ketvirtį milijardo

Telekomunikacijų bendrovė „Teltonika“ skelbia apie planus statyti naują didžiulį technologijų parką „Teltonika High Tech Hill“ Vilniuje, Liepkalnio rajone. Uždaro architektūrinio konkurso metu buvo pasirinkta architekto Remigijaus Bimbos vadovaujama „Architektūros kūrybinė grupė“.

„Šis projektas užtikrins ne tik vienas geriausių darbo sąlygų, bet ir leis visiems darbuotojams pajausti namų aplinką asocijuojančią su pasitikėjimu ir pagarba vieni kitiems. Kad įgyvendintume šį projektą kaip įmanoma greičiau, sukvietėme šešias labai patyrusias architektų komandas iš Lietuvos. Visoms iškėlėme vienodą iššūkį pateikti architektūrinį pasiūlymą, kuris maksimaliai išpildytų mūsų darbuotojų lūkesčius komfortiškai aplinkai ir įsilietų į dabartinę Vilniaus panoramą. Po atidžios darbų peržiūros galime pasidžiaugti, kad labiausiai atitinkantis mūsų lūkesčius projektas buvo architekto Remigijaus Bimbos (AKG bendrovė) pasiūlytas Teltonika High-Tech Hill projektas“, – rašoma projekto pristatyme.

R. Bimbos projektas 6,5 ha plote apims net 12 naujų statinių, kurie tarpusavyje sujungti simbolizuos mikroschemą – pagrindinį aukštųjų technologijų komponentą. Praplėstame dabartiniame sklype skirtingi pastatai su laboratorijos, ofiso, akademijų ir gamyklos funkcijomis susijungs su žaliuojančiais kiemais į vientisą bendrą erdvę. Numatomas bendras visų pastatų plotas bus 65,000 m2., kuris talpins 1000 dabartinių darbo vietų ir 2000 naujų. Investicijos į šį projektą su pastatais ir gamybos įranga sudarys virš 220 mln. eurų. Projektą tikimąsi įgyvendinti per 3-4 metus.


Urbanistika – projekto komponavimas aplinkoje

Didelės apimties pastatų grupė Liepkalnio ir Ditvos gatvių sankryžoje skaidoma mažesniais tūriais „Mikroschemos principu“, prisitaikant prie esamo užstatymo. Pastatų grupės organiškai „įleidžiamos“ į aplinką tarp savęs sukurdamos vidinius kiemus „kišenes“, sukuriant daugiau fasado, natūraliai apšviestų patalpų. Pastatų fasadai – atviri supančiai aplinkai, maksimaliai įstiklinti. Fasadų grafika projektuojama atkartojant „Mikroschemos laidininkų“ integrinio grandyno principinę schemą. Vidiniai kiemai su atvira viena kraštine vizualiai didina jų erdvę.

Pastatų tūrių gabaritus stengiamasi suvienodinti ir išdėstyti šachmatine tvarka, Teltonikos logotipo principu. Pastato planinė struktūra ir formos statiškos, norint racionaliai išdėstyti vidaus patalpas. Stogų architektūrai suteikiama minimalistinė plastinė išraiška, taip sukuriant pastatų grupei vientisą „penktąjį“ fasadą, kuris bus matomas iš lėktuvų nuo šalia esančio Tarptautinio Vilniaus oro uosto pakilimo ir nusileidimo tako.


Išorė – pastatų ir vidaus kiemų mozaika

Pastato tūriai suskaidomi tarp jų suformuojant vidinius kiemus, kuriuose projektuojami skirtingi Lietuviškos gamtos vaizdai – pieva, miškas, ežeras, sodas, parkas. Pagrindinio įėjimo kieme, kuriame didesnis žmonių judėjimas, bus organizuojami renginiai, projektuojama miesto aikštė. Kiemai išdėstomi pagal ilgąsias pastato kraštines su galimybe juos matyti iš poilsio, laisvalaikio erdvių ir biurų darbo vietų. Kiekviename kieme, pagal jo motyvus, numatoma skirtinga veikla.

Pievos kieme numatoma tikros Lietuviškos pievos augmenija, pasivaikščiojimo takai, pasisėdėjimo zonos, piknikų vietos. Galima tiesiog vaikščioti, skinti gėles ir vaistažoles, gulėti ir stebėti praskrendančius lėktuvus.

Miško kieme sodinamos pušys, įrengiama krepšinio aikštelė. Numatomi pasivaikščiojimo takai, poilsio zonos. Pušis – švariausias medis, skleidžiantis gydomąjį aromatą, todėl miško kieme galima tiesiog ilsėtis ir nieko neveikti.

Ežero kieme numatomi pasivaikščiojimo takai palei krantą apsodintą nendrėmis. Tvenkinyje galima maudytis, plaukioti valtimis, gulėti paplūdimyje, veisti ir gaudyti žuvį. Žiemos metu numatoma čiuožykla ant užšalusio ledo.

Sodo kieme auginami vaismedžiai, įrengiamas šiltnamis, pavėsinės. Komplekso darbuotojams sudaroma galimybė patiems skinti vaisius, auginti daržoves viduje numatomai valgyklai. Sodas reikalauja sezoninės priežiūros, todėl kolektyviai galės darbuotis Teltonikos darbuotojai.

Parko kieme, laikantis tradicijų, projektuojami dekoratyviniai želdiniai. Priešingai kitiems kiemams, tai sutvarkytas, išpuoselėtos augmenijos kiemas. Tiesaus, griežto stačiakampių tinklo, takų sistema. Parke numatoma vaikų žaidimo aikštelė vaikų darželiui, kuris bus komplekse.

Į visus kiemus patenkama tik iš vidaus. Nuo išorės kiemai atskirti trijų-keturių metrų aukščio dekoratyvinėmis berėmio stiklo konstrukcijomis.

Aikštės kiemas projektuojamas prie pagrindinio įėjimo į pastatą, laikantis miesto aikščių tradicijos. Jame aiškiai pabrėžiama įėjimo kryptis į pastatą, numatomi dekoratyviniai augalai, susitikimų vietos, fontanai. Aikštėje numatoma organizuoti kompanijos renginius, projektuojama Teltonikos grupės gaminių ekspozicijų salė.

Lėktuvai kylantys ir leidžiantys Tarptautiniame Vilniaus oro uoste skrenda prie pat projektuojamo komplekso. Todėl darbuotojams numatoma pramoga stebėti juos ant stogo įrengtame amfiteatre.


Vidus – darbas, namai, poilsis

Pastato vidus projektuojamas maksimaliai suteikiant komplekso darbuotojams komfortą darbe. Kuriama darbo aplinka, kurioje žmogus jaustųsi kaip namuose, turėdamas galimybę pertraukų metu ir po darbo surasti tai, kas jam reikalinga laisvalaikiu. Projektuojama didelė uždara jungiamoji erdvė tarp biurų ir gamybinių pastatų, kurią už fasado vitrinų supa skirtingi gamtos vaizdai. Ši erdvė yra skaidoma zonomis įvairiai veiklai ir poilsiui.

Bendravimo patalpos, reprezentaciniai biurai ir pasitarimų kambariai didelėje pastato erdvėje išdėstytos atvirai ir uždarose antresolių patalpose. Jos vizualiai jungiasi su išorėje esančia gamta. Bendros erdvės centre numatoma oranžerija.

Amfiteatras projektuojamas organizuoti konferencijas ir renginius. Jame sukuriama galimybė viso komplekso darbuotojams bendrai stebėti sporto rungtynes ir tiesiogines muzikos koncertų transliacijas.

Valgykla komplekso darbuotojams vizualiai jungiasi su kiemu, kuriame auginamas sodas. Vasaros metu valgyklą galima išplėsti sodo teritorijoje, kurioje numatomas šiltnamis su jame auginamomis šviežiomis daržovėmis valgyklos racionui. Valgyklos zonoje numatomos atskiros virtuvėlės kuriose darbuotojai galėtų kolektyviai gaminti maistą ir bendrauti.

Oranžerija projektuojama jungiamosios erdvės centre per visus pastato aukštus. Tai gamtos visuma vienoje vietoje, skirtingais metų laikais. Oranžerijoje numatomos susitikimų ir bendravimo vietos, egzotiškos gamtos pažinimo zonos, maži tvenkiniai su vandens architektūra.

Poilsio, pogulio, atsipalaidavimo kambariai numatomi antresolėse visuose jungiamosios erdvės aukštuose. Uždaros patalpos skirtos meditacijai, atsipalaidavimui, knygos skaitymui, apmąstymams ir tiesiog nieko neveikimui tuo metu.

Sporto salė aktyviam poilsiui įrengiama su visa infrastruktūra – persirengimų kambariais, sanitarinėmis patalpomis, dušinėmis. Prie sporto salės numatytos garinė ir kaitinamoji pirtys, sulčių baras. Sveikatingumo zonoje numatomos druskų vonios, masažo kabinetai, relakso terapijos kambariai.

Vaikų darželis ikimokyklinio amžiaus vaikams sutaupys laiko darbuotojams vykstant į darbą, leis su jais betarpiškai bendrauti darbo pertraukų metu. Vaikų darželio lauko žaidimų aikštelė numatoma parko kieme.

www.sa.lt

Pasidalink naujiena