Realu.lt

Vilniuje už 14 mln. eurų iškils naujas Vaikų ligoninės korpusas

Vilniuje už 14 mln. eurų iškils naujas Vaikų ligoninės korpusas

Vilniaus universiteto Santaros klinikų Vaikų ligoninė po trejų metų turės naują Pediatrijos korpusą. Jį už 13,88 mln. eurų pastatys Vilniaus statybų bendrovė „Veikmės statyba“, o visa projekto vertė siekia 24 mln. eurų. 

Kaip BNS sakė Santaros klinikų Komunikacijos tarnybos vadovė Jolanta Normantienė, pastačius naują korpusą bus nebus dubliuojama brangi diagnostikos ir gydymo įranga.

„Pastačius šį korpusą Vaikų ligoninės infrastruktūra iš esmės būtų sutelkta vienoje Santariškių gatvės pusėje: nebebus dubliuojamas intensyviosios terapijos ir priėmimo-skubios pagalbos skyriaus darbas, viename pastate bus įkurta ir bendra Vaikų konsultacijų poliklinika. Taip pat bus atskirti ambulatorinių ir stacionarinių ligonių srautai, patogiau išdėstytos diagnostinės tarnybos, gydytojų konsultantų kabinetai”, – BNS sakė J. Normantienė.

Trijų aukštų 9,8 tūkst. kv. metrų bendro ploto Pediatrijos korpuse numatoma įrengti 126 lovas.

Be to, šalia Vaikų ligoninės šiemet balandį pradėtas statyti ir 5,2 tūkst. kv. metrų bendro ploto Vaiko raidos centras – jį už 14,32 mln. eurų stato taip pat „Veikmės statyba“. Ateityje numatoma statyti dar vieną 6,5 tūkst. kv. metrų ploto pediatrijos korpusą. Jo rangovas kol kas nepasirinktas.  

Pasak J. Normantienės, ateityje visi pastatai turėtų būti sujungti požeminėmis ir antžeminėmis  jungtimis, kad pacientai saugiai ir greitai galėtų būti perkelti iš vieno klinikų korpuso į kitą.

Visa ligoninės plėtra finansuojama iš Valstybės investicijų programos ir Turto banko lėšų. 

Autorius Remigijus Bielinskas

Šaltinis: BNS

Pasidalink naujiena