Realu.lt

Vilnius skelbia architektūrinį pėsčiųjų tilto per Nerį konkursą

Vilnius skelbia architektūrinį pėsčiųjų tilto per Nerį konkursą

Vilniaus savivaldybė skelbia pėsčiųjų tilto per Nerį architektūrinį konkursą.

Kaip pirmadienį pranešė Vilniaus savivaldybė, naujas tiltas numatytas nuo Vingio parko iki Lietuvos parodų ir kongresų centro „Litexpo“. 

Orientacinė projekto parengimo ir statybos kaina turės siekti ne daugiau kaip 5 mln. eurų. Planuojama, kad naujasis pėsčiųjų tiltas turėtų būti pastatytas 2021 metais.

„Tai bus itin svarbi pėsčiųjų arterija, sujungsianti abu Neries krantus, kuria kasdien keliaus daugybė vilniečių ir miesto svečių, be to, ji sukurs puikią sinergiją tarp Vingio parko ir parodų centro: atvykstantiems į Vingio parko koncertus bus patogu palikti automobilius „Litexpo“ aikštelėse, o parodų centre vykstantys renginiai ir parodos galės išsiplėsti anapus upės iki pat Vingio parko erdvių“, – sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Planuojamas tiltas sujungs Lazdynus ir Vilkpėdę su Naujamiesčiu, tikimasi, kad jis padės išspręsti ir mašinų stovėjimo klausimus abiejose Neries pusėse, sukurs geresnį dviratininkų susisiekimą su centrine miesto dalimi.

Pirmosios architektūrinio konkurso vietos laimėtojui numatyta 9 tūkst. eurų premija, antrosios – 7 tūkst. eurų, trečiosios – 4 tūkst. eurų.

Su geriausios konkurso idėjos laimėtoju bus sudaryta pirkimo sutartis.

Tuomet bus pradėtas rengti techninis projektas ir skelbiamas statybos darbų vykdytojo konkursas.

Pasiūlymų (vizualizacijų) konkursui laukiama Lietuvos architektų sąjungoje iki kitų metų vasario 5 dienos 15 valandos.

Pasidalink naujiena