Vis daugiau Lenkijos gyventojų renkasi uždaras gyvenvietes

Trečiadienis, 05 gegužės 2021

Vis daugiau lenkų gyvenimui renkasi nuošalesnes ir uždaras bendruomenes, vienijančias panašius pomėgius turinčius žmones. Kritikai mano, kad tokie projektai sukelia daugiau rūpesčių, o ne saugumą.

Pastebima, kad vis daugiau lenkų palieka savo dangoraižius sostinėje ir išvyksta į priemiesčius, kur apsigyvena mažose uždarose bendruomenėse, tokiose kaip „Przystan”, esantis Lomianki mieste, vos 30 minučių kelio automobiliu nuo Varšuvos. Tai tik vienas iš daugelio panašių projektų šalyje. Jame yra 32 terasiniai namai. Pasak DW, teritorija turės net savo koplyčią.

Pasak „Przystan“ projekto iniciatoriaus Kamilo Kwiatkowskio, tokios gyvenvietės užduotis yra suvienyti žmones, kurie kartu gerai jaučiasi ir kurie turi kažką bendro. Visų pirma, tikėjimą Dievu. Kamilas pažymėjo, kad dėl to yra sulaukęs nemažai piktų žinučių ir pabrėžė, kad niekas neprivalo įrodyti savo religinių pažiūrų - namai yra prieinami visiems.

Šiuo metu yra parduota daugiau nei 60% namų. Jų kaina yra apie 1300 USD už kvadratinį metrą ir yra gerokai pigesni nei nauji pastatai populiariuose Varšuvos rajonuose, kur kaina gali būti net ir penkis kartus didesnė.

Be koplyčios šalia namų bus pasodinti rožynai ir pastatyti kryžiai, kur savininkai galės saugoti savo šeimos relikvijas. Šiame komplekse bus pastatytas vaikų darželis ir žaidimų aikštelė. Skirtingai nuo kai kurių kitų projektų, kur vaikai nėra pageidaujami. Plinta idėja, kad vieniši žmonės ar bevaikės poros galėtų gyventi nesijaudindamos dėl triukšmo ar išdaužto lango grėsmės.

Katovicų universiteto kultūros studijų profesorė Aleksandra Kunce nerimauja dėl tokių projektų. Ji mano, kad sąmoningas kaimynų, turinčių panašią pasaulėžiūrą ir gyvenimo būdą, ieškojimas nėra teisingas kelias, nes anksčiau ar vėliau teks išeiti į realų pasaulį, kur visi yra skirtingi. Ji taip pat atkreipia dėmesį į besikuriančias uždaras bendruomenes pačioje Varšuvoje, kurių pagrindinis atsiradimo argumentas yra saugumas, nors nusikalstamumas šalies sostinėje nėra ypatingai didelis. Profesorė įsitikinusi, jog uždarų bendruomenių gyventojai jausis ne saugiau, o labiau apriboti.

Šaltinis: prian.ru