Realu.lt

Visa tiesa apie brokerio darbą

Visa tiesa apie brokerio darbą

Dar neseniai brokerio profesija buvo apipinta mitais, o visuomenė ne visuomet suprato, ką šie žmonės iš tiesų dirba ir kokia vertę pirkimo ar pardavimo procese sukuria. Šiandien situacija jau gerokai pasikeitusi – brokerių darbas vertinamas vis labiau, o retas NT pirkimo ar pardavimo sandoris dabar įvyksta be kvalifikuotos šių specialistų pagalbos.

Visa tiesa apie brokerio darbą

Kaip pastebi patys brokeriai, darbo jiems netrūksta ir lengvesniais, ir sudėtingesniais ekonominiais laikais, paslaugų paklausa vis labiau auga, kartu – ir galimybės užsidirbti.

Vieni brokerio darbą vadina hobiu, kiti – papildoma veikla, tretiems tai yra gyvenimo būdas. Tačiau tiksliausias pavadinimas brokeriavimui, ko gero, būtų verslas, nes žmogus dirba pats sau ir neretu atveju savarankiškai, turėdamas visas augimo ir uždarbio galimybes, pats galėdamas planuoti savo laiką ir priimti sprendimus.

„Pradėjus prieš aštuonerius metus buvo pojūtis, kad nesame labai mėgstami ar gerbiami, tačiau per šį laikotarpį labai daug kas pasikeitė. Vis dažniau pastebime, kad klientai nori turėti ne tik savo asmeninį kirpėją, bet ir brokerį NT klausimams tvarkyti. Kuo rinkoje sudėtingesnė situacija, tuo brokerių paslaugų reikia vis labiau – žmonėms tampa sudėtinga patiems parduoti butus, o pirkėjams sunkiau įsigyti. Jaučiamės tikrai reikalingi tiek vystytojams, tiek privatiems žmonėms. Darbo pakanka visuomet“, – sako „Capital Smart“ biuro Vilniuje valdantysis partneris, brokeris Danas Slavinskas.

Brokeriais tampa patys įvairiausi žmonės, pavyzdžiui, buvę dėstytojai, grožio industrijos atstovai ir kiti, niekada su pardavimais nedirbę žmonės. Skaičiuojama, kad geriausi „Capital Smart“ biuro brokeriai jau dabar uždirba virš 10 000 eurų per mėnesį. TOP 5 brokerių pajamų vidurkis šiemet siekė 8600 eurų per mėnesį. Pasitaiko ir peržengiančių 15 000 eurų ribą.

Kiekvienas „Capital“ brokeris nesunkiai gali uždirbti virš 500 eurų pasyvių pajamų per mėnesį rekomenduodamas kitas „Capital“ paslaugas savo klientams ar kitiems brokeriams, kurios palengvina sandorio užbaigimą, pavyzdžiui, vertinimo paslaugas.

„Iš pradžių galvą apsuko pinigai, kuriuos galima uždirbti. Ilgainiui atsisakiau kito turėto darbo ir visiškai pasinėriau į šitą sritį. Uždarbis tikrai geras, jei veiki disciplinuotai ir nuosekliai, investuoji į savo žinias. Tikrai nesigailiu savo laiku priimtų sprendimų“, – patirtimi dalinasi kitas „Capital Smart“ biuro vykdantysis partneris bei brokeris Justinas Vaitiekus, prieš pradėdamas brokerio veiklą save išbandęs ir nuosavame versle, ir samdomame darbe.

Kodėl verta prisijungti prie „Capital Smart“ biuro?

Nors daugeliui naujokų pradžia gali pasirodyti sudėtinga, iš tiesų viskas yra gana paprasta. Kaip juokauja bendrovės atstovai, „Capital“ yra jau sukūręs dviratį, naujokui tereikia ateiti ir pradėti jį mintį. Užtenka ateiti su savo telefonu ir kompiuteriu ir imtis darbo. Sėkmingam startui garantuojamas asmeninis dėmesys ir kitų kolegų palaikymas, specializuoti mokymai.

„Capital“ yra sukūręs mokymus norintiems tapti oficialiu brokeriu – penkių dienų  mokymai, per kurias yra aprėpiamos visos pagrindinės brokeriavimo temos – nuo kliento suradimo iki sandorio uždarymo. Po penkių dienų yra laikomas egzaminas, kuriuo patikrinamos naujoko žinios, įvertinamas jo aktyvumas ir motyvacija.

Be kita ko, pradėjęs dirbti „Capital Smart“ biure naujasis kolega gali tikėtis reprezentatyvios darbo aplinkos, biuro renginių brokerių klientams, bendrų veiklų ir laisvalaikio su komanda, pagalbos IT ir marketingo klausimais. Taip pat visuomet sulauks pagalbos ir sprendžiant sudėtingas darbines situacijas, esant poreikiui – ir teisinės pagalbos, bus kviečiamas prisijungti prie bendrų projektų ir investicijų ir kt. Kasdienio brokerio darbo efektyvumui – pažangiausia darbo sistema CRM.

Ką reikės daryti? Surasti svajonių namus ieškantiems, ir svajonių pirkėjus – parduodantiems. Kad šie tikslai būtų pasiekti reikės daug bendrauti su žmonėmis, skambinti, važiuoti, megzti kontaktus, reikės strateguoti, nuolat žiūrėti į priekį. Komanda – dar viena sėkmės paslaptis. „Capital Smart“ siūlo pradėti verslą, bet nebūti vieniems. Dirbant šiame biure kasdien supa žmonės, kurie jau turi daug patirties ir susiduria su tais pačiais iššūkiais. Esant poreikiui brokeriai samdo asistentus techniniam darbui, skambučių ar sutarčių administravimui.

Startinis pradedančiojo mokestis – 200 EUR plius PVM. Už šį mokestį suteikiami penki dienų mokymai, prisijungimas prie duomenų bazės ir pirminis brokerio įrankių rinkinys.

„Capital“ – didžiausias ir lyderiaujantis tinklas visoje Lietuvoje, teikiantis NT paslaugas. Vien Vilniuje veikia dešimt bendrovės biurų. Sostinėje įsikūręs „Capital Smart“ – vienas didžiausių biurų „Capital“ tinkle.

Pasidalink naujiena