Vokietijoje parduoda kalną

Penktadienis, 23 liepos 2021

Platformoje „eBay” liepos mėn. atsirado skelbimas, kuriuo parduodamas mažiausias Saksonijos Šveicarijos (Vokietija) kalnas „Zirkelstein”. Už sklypą, apie 390 m iškilusį virš Elbės smiltainio kalnų, dabartiniai savininkai tikisi gauti bent 235 tūkst. dolerių. Kaip skelbia naujienų portalas „Local21”, iš pradžių savininkai prašė beveik 1,2 mln. dolerių, 2007 m. - 590 tūkst. dolerių, o dabar jie dar labiau sumažino kainą.

Nekilnojamojo turto agentas teigė, kad savininkai nutarė parduoti sklypą su kalnu, nes dėl savo amžiaus nebegali tvarkyti jo. Mąstantys apie galimybę įsigyti šį neįprastą objektą turėtų gerai pagalvoti, nes išskirtinių teisių į žemę jie neturės, mat aplinkiniame miške yra keli vieši pasivaikščiojimo takai. Tiesa, 8 ha ploto sklype vairuoti automobilį turi teisę tik sklypo savininkas.

Vokietijoje parduoda kalną 1
Vokietijoje parduoda kalną 1

Saksonijos Šveicarija yra daugelio pamėgta alpinizmo vieta ir nacionalinis parkas, esantis Elbės slėnyje, į pietryčius nuo Dresdeno. Kartu su Bohemijos Šveicarija Čekijoje ji sudaro Elbės smiltainio kalnus. Maždaug trys ketvirtadaliai šio kalnų masyvo yra Vokietijos teritorijoje.

Parduodamas kalnas „Zirkelstein” išgarsėjo po to, kai vokiečių peizažistas Caspar David Friedrich 1818 m. jį nutapė savo paveiksle „Keleivis ties ūkų jūra”. Paveikslas laikomas vienu didžiausių romantizmo epochos meno kūrinių. Dabar jis saugomas Hamburgo dailės galerijoje.

Šaltinis: prian.ru

Komentuoti Komentarai (0)
Palikite komentarą
Komentarai