XV urbanistinis forumas – lapkričio 26 d.

Trečiadienis, 24 lapkričio 2021

Lapkričio 26 d. 9 val. prasidės tradicinis Aplinkos ministerijos kviečiamas Lietuvos urbanistinis forumas, šiemet jau penkioliktasis. Jo programą galima rasti čia.

Pagrindinė forumo tema – „Urbanistikos kokybė šiandien: aktualijos, iššūkiai, perspektyvos“. Jis vyks, kaip ir paprastai, diskusijų forma. Ir akademinės, ir profesinės, ir įgyvendinimo diskusijos dalyviai dalysis nuomonėmis ir įžvalgomis apie šalies miestų vystymosi prioritetus, aptars, kaip išlaikyti planavimo sistemos nuoseklumą. Dar viena diskusija – apie tai, kaip siekti kokybiškos urbanistikos ir ją užtikrinti ateityje.

XV urbanistinis forumas – lapkričio 26 d. 1
XV urbanistinis forumas – lapkričio 26 d. 1

Forumo dalyviai aiškinsis, kaip teritorijų planais ar kitomis planavimo priemonėmis galima pagerinti urbanistinę kokybę, koks vaidmuo jos siekiant tenka verslui, savivaldai, kaip turėtų prisidėti visuomenė ir vietos bendruomenės, kokių trūksta specialistų ir kompetencijų. Pranešimų ir diskusijų rezultatai tradiciškai bus apibendrinti forumo rezoliucijoje.

Nuo 2007-ųjų Aplinkos ministerijos kartu su socialiniais partneriais kasmet organizuojamas Lietuvos urbanistinis forumas turi ilgametes bendradarbiavimo ir atvirumo tradicijas. Vienas iš pagrindinių jo siekių–  integralus bendradarbiavimas, pripažįstant, kad urbanistinio planavimo problemos ir aktualijos negali būti sprendžiamos tik profesionalų. Todėl forumas visada atviras naujoms idėjoms ir diskusijoms.

Šiemet jį organizuojant prisijungė universitetai (Vilnius Tech, KTU, VDA), Vilniaus m. savivaldybė, Lietuvos architektų rūmai ir Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija.

Komentuoti Komentarai (0)
Palikite komentarą
Komentarai