10 dalykų, kuriuos turėtumėte atlikti prieš perduodant butą nuomininkui

Ketvirtadienis, 13 sausio 2022

Nesvarbu kelintą kartą nuomojate butą, yra 10 dalykų, kuriuos turėtumėte atlikti kiekvieną kartą prieš perduodami butą naujam nuomininkui. Žinoma, jei prieš tai būstas buvo nuomojamas – dalis tų dalykų turėtų būti atlikta ne Jūsų pačių, tačiau buvusio nuomininko (jei dėl to susitarėte nuomos pradžioje).

1. Atlikti generalinį valymą. Prieš perduodant būstą naujam gyventojui turėtų būti atliktas generalinis valymas (apie tai daugiau skaitykite čia). Rekomenduojama susitarti su nuomininku (ir numatyti tai sutartyje), jog grąžinant butą savininkui nuomos termino pabaigoje taip pat būtų atliktas generalinis valymas nuomininko sąskaita.

2. Patikrinti, ar veikia gaisrinė signalizacija. Pradžioje reikėtų įsitikinti, ar apskritai tokį gaisrinį signalizatorių (detektorių) turite. Jei tai naujesnės statybos namas, tikėtina, jog statytojai dūmų detektorių įmontavo (jums užteks patikrinti tik elementus). Jei nuomojamas butas yra senos statybos name, tokio daviklio gali ir nebūti. Savininko atsakomybė jį įrengti. Bauda už priešgaisrinės saugos reikalavimų pažeidimus (neturint autonominių dūmų signalizatorių) yra nuo 10 iki 70 eurų.

3. Patikrinti ir, jei reikia, atnaujinti baldų apsaugas / apsauginius kilimėlius. Apsauginius lipdukus klijuoti tikrai verta, nes jie apsaugo grindis bei sienas nuo susibraižymo. Nepagailėkite jų priklijuoti visur, kur tik reikia, bei periodiškai juos atnaujinkite. Papildomą apsauginių lipdukų pakuotę (ar net kelias) palikite ir nuomininkams - turėdami juos po ranka, nuomininkai greičiau pakeis susidėvėjusį lipduką nauju ir apsaugos jūsų buto grindis ar sienas.

4. Skalbimo mašiną bei indaplovę išplauti specialia valymo priemone. Rekomenduojama bent 2 kartus į metus skalbimo mašiną ir indaplovę išplauti naudojant specialią valymo priemone ar įjungiant tam skirtą programą. Vidutinė vienos valymo priemonės kaina apie 4-10 eurus. Tai daryti verta, nes valymo priemonė ištirpina riebalus, kurie dažnai skalbiant žemoje temperatūroje kaupiasi kaip nešvarumai skalbimo mašinos viduje. Ilgainiui dėl to skalbimo mašinoje ar indaplovėje ima rastis mikroorganizmai ir bakterijos, kurios skleidžia nemalonų kvapą.

5. Patikrinti, ar vonioje veikia ventiliacija (prevencija nuo pelėsio).

6. Išskalbti čiužinio užvalkalą. Žmogus prakaituoja ir miegodamas, todėl net jei dėmių ir nesimato, periodiškai reikia išvalyti čiužinį bei išskalbti čiužinio užvalkalą (žinoma, jei jis nusiima). Paprastesnei čiužinio priežiūrai rekomenduojama naudoti apsauginį čiužinuką.

7. Atnaujinti dušo užuolaidą bei kilimėlius. Po kiekvieno nuomininko rekomenduojama atnaujinti dušo užuolaidą ir kilimėlius, nes potencialūs nuomininkai vis labiau dėmesį atkreipia į būsto švarą.

8. Patikrinti, ar nekliba rankenos (langų, durų ir spintelių).

9. Patikrinti, ar veikia visos lemputės.

10. Jei yra dujinis katilas, atlikti jo profilaktinę patikrą. Prieš perduodant butą/namą turėtų būti atlikta dujinio katilo profilaktinė patikra. To paties galite prašyti iš būsimų nuomininkų.

Nuomojamo būsto savininkai būstą nuomininkams turėtų palikti tokį, kokį norėtų atgauti nuomos terminui pasibaigus. Tokiu būdu galėsite pagrįstai tikėtis ir reikalauti nuomininko grąžinti butą tokios būklės, kokios palikote (atsižvelgiant į normalų nusidėvėjimą ir protingumo kriterijus).

Nesitikėkite, jog nuomininkai pasirūpins Jūsų turtu. Pasirūpinkite juo patys!

Daugiau naudingų patarimų ir įžvalgų rasite vienos sėkmingiausių, ilgametę patirtį turinčios Capital tinklo brokerės Justinos Zabarauskienės profilyje: nt.brokere.Justina