Realu.lt

30 ŽINGSNIŲ SVAJONIŲ BŪSTO LINK

30 ŽINGSNIŲ SVAJONIŲ BŪSTO LINK

Nusprendėte keisti ir įsigyti būstą? Šaunu! Iki jo – ,,tik“ 30 žingsnių... Tačiau tai nėra taip sudėtinga, kaip gali pasirodyti iš pradžių. CAPITAL brokeriai, dirbdami pagal tarptautinį etikos kodeksą, užtikrins saugų, greitą ir sklandų naujo būsto įsigijimą. Sandoris pavyks, jei laikysitės 30-ties žingsnių atmintinės. Norėdami sutaupyti laiko ir pinigų, o svarbiausia, išsirinkti lūkesčius atitinkantį būstą – kreipkitės į NT brokerį, kurio pagalba Jums tikrai pravers.

1. Apsispręskite

Atsakykite sau, kuo dabartinis būstas Jūsų netenkina? Jei nežinote, bus sunku išsirinkti naują, o ir pasirinkę nebūsite garantuoti, jog liksite juo patenkintas, pavyzdžiui, po metų.

 

2. Naujo būsto poreikiai

Išsikelkite tikslus ir nusistatykite poreikius, kokio būsto pageidaujate, pavyzdžiui, vieta, plotas, įrengimo lygis, statybos metai, kambarių skaičius, aplinka, susisiekimas ir komunikacijos, kaina ir administravimo išlaidos. Jei objektas neatitinka kurio nors reikalavimo, neverta gaišti laiko apžiūrai.

 

3. Papildomi reikalavimai būstui

Nusistatykite pageidautinus, bet nebūtinus kriterijus. Jūs ieškote svajonių būsto, tad labai svarbu svajones paversti konkrečiais norais. Pasitarkite su NT brokeriu, jis padės tai padaryti.

 

4. Biudžeto įvertinimas

Nutarkite, kiek pinigų galite skirti būstui įsigyti, pasidomėkite, ar bankas suteiks paskolą, kaip mokėsite pradinį įnašą.

 

5. Nusistatykite terminą

Apsispręskite, kiek laiko skirsite būsto paieškai. O gal norite statytis patys? Nutarkite, ar ieškosite jau įrengto būsto, ar norėsite įsirengti jį patys.

 

6. Susisiekite su NT brokeriu

Brokeris padės įvertinti poreikius, biudžetą, galimybes ir pasiūlą.

 

7. Senojo būsto pardavimas

Dažnai pasitaikanti klaida – žmonės susiranda jiems patikusį būstą, bet kol parduoda esamą, surastas būstas jau turi naujus šeimininkus... Turėkite tai galvoje!

 

8. Paieška internete

Pagrindiniuose NT portaluose yra nemažai objektų, kurių skelbiama kaina neatitinka realybės, dažnai būna net iki 50 % didesnė nei rinkos kaina. Kreipkitės į brokerį – jis padės realiai įvertinti būstą.

 

9. Skambučiai pagal skelbimus

Prieš skambindami pardavėjui atsakykite sau: ar nusižiūrėtas objektas atitinka pagrindinius Jūsų reikalavimus? Ar pagal aprašymą ir nuotraukas būstas išties patinka ir ar jis atitinka realybę? Ar verta apžiūrėti?

 

10. Apžiūros

Apžiūros metu įvertinkite, ar realybė atitinka skelbtą informaciją. Būtina išsiaiškinti, ką aprašydamas objektą nutylėjo pardavėjas, kokie esminiai trūkumai, ar ir kiti Jūsų įsiminti objektai turi tų pačių trūkumų.

 

11. Dokumentacijos tikrinimas

Pasitikslinkite, ar parduodamo nekilnojamojo turto dokumentai yra tvarkingi, ar nėra jokių apribojimų, pavyzdžiui, areštas, įkeitimas, hipoteka, nuosavybės teisė, neįteisinta statyba, neatlikti kadastriniai matavimai, nesutvarkytos komunikacijos, nesumokėti komunaliniai mokesčiai, ar tinkamai NT vertintojai įvertins ir kitos galimos kliūtys objektui parduoti ir įsigyti.

 

12. Banko paskola

Sužinokite, kokio dydžio paskolą galite gauti, kokia maksimali finansuojama suma pasirinktam turtui įsigyti, aptarkite su asmeniniu bankininku sutarties sąlygas, terminus, papildomas išlaidas, administracinius mokesčius, sutarties pakeitimo ir išankstinio kredito grąžinimo sąlygas.

 

13. Derybos

Nutarkite galutinę kainą, atsiskaitymo būdus ir terminus, persikraustymo sąlygas, kokie baldai ar buitinė technika paliekami ir kt. Dažnai sandoris neįvyksta dėl to, kad pirkėjas ir pardavėjas nesuranda abi puses tenkinančio varianto. Tokiais atvejais Jums pravers NT brokeris – jis turi daugiau derybų patirties ir žino, kokie papildomi pasiūlymai padeda rasti abiem pusėms naudingą sprendimą.

 

14. Būsto finansavimas

Imdami banko paskolą, turėsite užpildyti paraišką kreditui gauti. Prireiks būsto vertinimo, kuriam įvykus bankas priims sprendimą dėl kredito suteikimo ir išrašys garantinį raštą (tai užtruks apie 7–15 dienų).

 

15. Preliminari sutartis

Sudarydami preliminarią pirkimo ir pardavimo sutartį privalote suderinti su pardavėju tikslią kainą, avanso dydį (mokėsite užstatą ar depozitą?), taip pat terminus, abiejų šalių įsipareigojimus, papildomas sąlygas ir kas turi būti atlikta iki sandorio.

 

16. Pasiruošimas pagrindinei sutarčiai sudaryti

Suderinkite su banku visas pavedimų sąlygas. Gaukite teismo leidimą dėl gyvenamosios vietos keitimo, jei turite nepilnamečių vaikų. Pasitikrinkite, ar turite galiojančius asmens tapatybę patvirtinančius dokumentus, be kurių negalės įvykti sandoris ir dėl neapdairumo prarasite pardavėjui sumokėtą avansą.

 

17. Pagrindinės notarinės pirkimo ir pardavimo sutarties pasirašymas

Pas notarą pasirašoma pagrindinė pirkimo ir pardavimo sutartis, kurioje numatomas tikslus atsiskaitymo būdas ir grafikas. Jei būsto pirkimą finansuoja bankas, galutinis atsiskaitymas gali užtrukti apie 30 dienų. NT brokeris išspręs visus nesklandumus, jei tokių iškiltų derinant sutartį.

 

18. Būsto registracija Registrų centre

Sveikiname! Jūs tapote savo svajonių būsto savininku, nors dar nebūtinai esate visiškai atsiskaitęs su pardavėju.

 

19. Būsto draudimas

Bankas nefinansuoja nekilnojamojo turto, jei jis nėra apdraustas. Gali būti įkeičiamas kitas objektas, bet svarbiausia, kad jis būtų apdraustas. Draudimo įforminimas užtruks apie 1–2 dienas.

 

20. Draudimo įmoka

Sumokėkite per 1 dieną būsto draudimo mokestį.

 

21. Įkeitimo sandoris ir kredito sutarties pasirašymas

Bankas informuos, kokių dokumentų prireiks nekilnojamajam turtui įkeisti ir kredito sutarčiai pasirašyti. Šis procesas užtruks apie 1–2 dienas.

 

22. Įkeitimo sandorio tvirtinimas pas notarą

Pasirašę kredito sutartį, vyksite pas banko paskirtą notarą, kuris patvirtins hipotekos lakštą. Tai užtruks apie 3–4 dienas.

 

23. Būsto draudimo liudijimas, jei kreditas draudžiamas UAB „Būsto paskolų draudimas“

Šio dokumento prireiks, jei paskolą gavote lengvatinėmis sąlygomis, pasinaudoję UAB „Būsto paskolų draudimas“ paslaugomis. Dokumentas išduodamas per 3–5 dienas.

 

24. Hipotekos registravimas

Hipotekos lakšto registracija Hipotekos skyriuje užtrunka 3–5 dienas.

 

25. Kredito išmokėjimas

Kreditas išmokamas hipotekos lakštą užregistravus Hipotekos skyriuje ir sumokėjus kredito sutarties mokestį. Tą pačią dieną, kai visi minėti veiksmai atlikti, bankas kredito sutartyje nurodytą sumą gali pervesti į pirkimo ir pardavimo sutartyje nurodytą pardavėjo sąskaitą.

 

26. Pirkimo ir pardavimo sutarties įsipareigojimų įvykdymo tvirtinimas

Kai būsto pardavėjas gaus banko pervestus pinigus už parduotą būstą, ne vėliau kaip per 2–3 darbo dienas kartu su pardavėju kreipkitės į tą patį notaro biurą, kuriame patvirtinta būsto pirkimo ir pardavimo sutartis. Notaras išduos liudijimą, kad Jūs įvykdėte visus savo įsipareigojimus būsto pardavėjui.

 

27. Buvusių savininkų išsikraustymas

Dažniausiai sutariama, kad pardavęs būstą buvęs savininkas išsikels per 2–4 savaites. Tačiau pasitaiko atvejų, kai tam prireikia ilgesnio termino.

 

28. Turto perdavimas

Pasirašomas turto priėmimo ir perdavimo aktas.

 

29. Remontas, įrengimas

Iki Jūsų svajonės išsipildymo liko visai nedaug. NT brokeris patars ir, jei prireiks, pasiūlys mūsų partnerių paslaugas, kurios pagreitins ir palengvins įkurtuves.

 

30. Įkurtuvės

Sveikiname! Jūs gyvenate savo svajonių namuose!

P. S. Nepamirškite pakviesti kavos Jums pagelbėjusį NT brokerį.

Pasidalink naujiena