Realu.lt

Amerikiečiai nepatenkinti būsto pirkimo sąlygomis

Amerikiečiai nepatenkinti būsto pirkimo sąlygomis

Ekonomikos atsigavimas apsunkino situaciją būsto rinkoje. Ypatingai pirkėjams.

Rekordiškai maža dalis amerikiečių mano, kad dabar yra tinkamiausias laikas pirkti namus. Susirūpinimas dėl kylančių kainų ir mažėjančios pasiūlos yra gerokai didesnis nei optimizmas dėl darbo ir pajamų augimo. Tai parodė neseniai JAV hipotekos bendrovės „Fannie Mae“ atlikta apklausa, kurią cituoja „Reuters“.

Gegužės mėnesį vykusi Fannie Mae mėnesinė JAV būsto rinkos nuotaikų apklausa parodė, kad žmonių, teigiančių, kad dabar yra tinkamas laikas pirkti būstą, sumažėjo nuo 47% iki 35%. Tai yra mažiausias rodiklis per beveik dešimtmetį, kai Fannie Mae atlieka šią apklausą, ir antrasis iš eilės kritimo mėnuo. Nuo kovo gyventojų, manančių, kad dabar tinkamas metas įsigyti būstą, sumažėjo 18 procentinių punktų.

Respondentų, atsakiusių, kad dabar nėra  tinkamas laikas pirkti būstą, skaičius per mėnesį padidėjo nuo 48% iki 56%.

„Panašu, kad vartotojai yra gerai informuoti apie aukštas būsto kainas ir mažą gyvenamojo ploto pasiūlą - dvi dažniausiai nurodomas tokios susiformavusios nuomonės priežastis”, - sakė Fannie Mae vyriausiasis ekonomistas Dougas Duncanas.

JAV ekonomikos atsigavimas po pandemijos sukeltų nuosmukių būsto pirkėjams sukūrė išties sudėtingas sąlygas. Šalyje jau keletą mėnesių tęsiasi didelis aktyvumas nekilnojamojo turto rinkoje, gyvenamųjų objektų atsargos smuko į rekordines žemumas, o kainos šoko aukštyn. Tuo tarpu statybos apimtys niekaip negrįžta į buvusį lygį.

Hipotekinių bankininkų asociacija (MBA) praėjusį trečiadienį pareiškė, kad jos sezoniškai pakoreguotas pirkimo indeksas sumažėjo 4%, palyginti su savaite anksčiau, ir pasiekė žemiausią lygį per daugiau nei metus.

Šaltinis: prian.ru

Pasidalink naujiena