Realu.lt

Anglijoje bendra nenaudojamo būsto vertė 230 mlrd. JAV dolerių

Anglijoje bendra nenaudojamo būsto vertė 230 mlrd. JAV dolerių

Pats brangiausias apleistas nekilnojamasis turtas yra Londone, jo vertė 48,2 mlrd. JAV dolerių.

Situacija. Nekilnojamojo turto agentūros „Benham and Reeves“ duomenimis, Anglijoje yra 648 114 negyvenamų namų ir butų, kurių bendra vertė 230,81 mlrd. JAV dolerių. Didžiausia negyvenamo būsto vertė Londone – iš viso 48,2 mlrd. JAV dolerių. Tai susiję su didesnėmis nekilnojamojo turto kainomis sostinėje, nors pagal negyvenamų būstų kiekį Londonas užima tik ketvirtą vietą, rašoma „Yahoo!News“.

Regionai. Daugiausia negyvenamų būstų yra Šiaurės Vakaruose – 104 738 objektai. Šiek tiek mažiau –Pietryčiuose (96 128) ir Jorkšyre ir Hamberyje (76 191).

Citata. „Atsižvelgiant į besitęsiančią būsto krizę, taip pat vyriausybės negebėjimą spręsti nekilnojamojo turto trūkumo problemas ir patenkinti paklausą, tokia gausybė negyvenamų būstų įvairiuose miestuose visoje Anglijoje atrodo itin skandalingai. Užuot kovojus už žemę statyboms, būtų kur kas lengviau pasinaudoti jau pastatytais būstais. Paminėtinas ne vien namų skaičius – įvertinus galimą didžiulę jų pardavimo naudą ekonomikai, skaičiai stulbina. Ši problema būdinga ne tik Londonui, bet ir visai Anglijai nuo Kornvalio iki Lidso ir nuo Braitono iki Liverpulio, taigi laikas ką nors daryti“, – sako „Benham and Reeves“ direktorius Marcas von Grundherris.

Sužinokite daugiau. Nenaudojamo būsto problema aktuali ne vien Anglijoje. Kitų šalių valdžia ją dažniausiai sprendžia įvesdama papildomus mokesčius.

  • Honkonge ketinama įvesti nenaudojamo būsto mokestį
  • Vankuveryje planuojama didinti nenaudojamo būsto mokestį
  • Izraelyje nuo 2012 metų negyvenamų būstų padaugėjo 24 proc. Dėl to iš dalies kalti užsieniečiai

Beje, 2019 metais pasinaudoti analogiška patirtimi siūlyta Jungtinės Karalystės valdžiai.

Šaltinis: prian.ru

Pasidalink naujiena