Realu.lt

Atėnai siekia 2022 m. tapti Europos komercine sostine

Atėnai siekia 2022 m. tapti Europos komercine sostine

Naujausias kasmetinis PwC ir Urban Lands Institute tyrimas apie Europos nekilnojamojo turto rinką rodo, kad Graikijos sostinė artimiausiu metu ims lyderiauti pagal kapitalo prieaugį ir nuomos kainų augimą. Pažymėtina, kad Atėnai gavo aukščiausią įvertinimą iš 31 analizuoto miesto pagal būsimą nekilnojamojo turto nuomos ir pardavimo kainų augimą.

Tyrimo metu ekspertai apklausė investicinių nekilnojamojo turto bendrovių darbuotojus ir užsienio investicinių fondų valdytojus. Respondentai akcentavo reikšmingas Atėnų rinkos perspektyvas, taip pat tai, kad šiuo metu šalis sulaukia kur kas didesnio tarptautinės investuotojų bendruomenės susidomėjimo nei ankstesniais metais.

Pernai toje pačioje apklausoje Atėnai užėmė devintą vietą iš 31. Šiais metais po Graikijos sostinės rikiuojasi Kopenhaga ir trys Vokietijos miestai: Berlynas, Hamburgas ir Miunchenas.

Nors Atėnai, palyginti su kitais Europos miestais, gali pasigirti gana nedideliu užsienio institucinių investuotojų skaičiumi, rinkos ekspertai mano, kad miestas turi geras augimo perspektyvas dėl sugrįžusių turistų ir politinio stabilumo. Kaip pažymi vieno investicinio fondo vadovas, „pirmą kartą per kelis dešimtmečius Graikija turi stabilią ir verslui palankią vyriausybę. Šis stabilumas smarkiai skiriasi nuo padėties Turkijoje”.

Sektoriaus ekspertai pažymi, kad kainos Atėnuose yra naujo augimo ciklo pradžioje, nes sveikatos krizė prasidėjo dar prieš rinkai tinkamai užbaigiant praėjusio dešimtmečio finansų krizę. Taigi, dauguma investuotojų sutinka su nuomone, kad ateinančiais metais yra dar pakankamai erdvės augti nekilnojamojo turto pardavimo ir nuomos kainoms. Žinoma, tai priklauso ir nuo šalies ekonominės raidos. Tuo tarpu kituose Europos miestuose iki pandemijos stebėtas augimo ciklas rodo, kad jie neturi aiškių tolimesnio kainų didėjimo perspektyvų.

Šaltinis: prian.ru

Pasidalink naujiena