Realu.lt

Atsigauna viešbučių paklausa: pagrindinės viešbučių rinkos tendencijos

Atsigauna viešbučių paklausa: pagrindinės viešbučių rinkos tendencijos

Konsultacinės įmonės JLL paskelbtame tyrime teigiama, kad Ispanija šiais metais kartu su Portugalija ir Graikija buvo ir vis dar yra institucinių investuotojų pirmenybė.

Bendrovės duomenimis, nuo sausio iki rugsėjo į viešbučių kurortus šiose trijose šalyse buvo investuota 1,2 mlrd. eurų, o apie 60% šios sumos (727 mln. eurų) buvo išleista vidaus rinkoje, kurioje užfiksuota 16 pirkimo-pardavimo sandorių.

JLL teigimu, viešbučiai tampa vis patrauklesni investicijoms, nes palaipsniui yra naikinami dėl pandemijos paskelbti veiklos ribojimai ir į Pietų Europą grįžta turistų srautai.

„Pasaulio banko duomenimis, 2019 m. Ispaniją, Portugaliją ir Graikiją aplankė apie 177 mln. tarptautinių turistų. Visoms trims šalims turizmo sektorius yra pagrindinis ekonomikos „variklis“, kuris sudaro 14–20% BVP“, – aiškinama tyrime.

Ekspertai taip pat priduria, kad „2020 metų vasarą turizmą (ypač tarptautinį) smarkiai paveikė neapibrėžtumas ir dideli mobilumo apribojimai. Tačiau daugumoje Europos šalių sėkmingai vykdomos vakcinacijos kampanijos ir ribota paklausa šią tendenciją 2021 m. vasarą pradėjo keisti”.

Prie rinkos atsigavimo teigiamai prisidėjo ir kiti veiksniai, tokie kaip „išaugusios kelionių išlaidos ir 2020 m. apribota kruizų paklausa”. Visa tai, kaip tvirtina JLL, „prisidėjo prie to, kad prabangiuose Viduržemio jūros kurortuose šių metų vasara buvo itin pelninga”.

2021 metais investicijos į viešbučius buvo vis dar šiek tiek mažesnės nei 2019 metais, prieš sveikatos krizę. Per pirmuosius tris 2019 metų ketvirčius investicijos į nekilnojamąjį turtą Ispanijoje, Graikijoje ir Portugalijoje siekė 1,4 mlrd. eurų. 2021 m. šis skaičius buvo 17% mažesnis. Priežastis ta, kad pasiūla yra gerokai mažesnė nei paklausa iš investuotojų, matančių sektoriaus plėtros perspektyvas ateinančiais metais, pusės.

Nors JLL tyrime daugiau dėmesio buvo skiriama Ispanijai, Portugalijai ir Graikijai, Italijos apgyvendinimo sektorius taip pat po truputį įgauna pagreitį.

 

Šaltinis: prian.ru

Pasidalink naujiena