„Bank of Montreal“: vidutinė namo kaina Kanadoje gerokai didesnė nei JAV

Penktadienis, 19 vasario 2021

Viena priežasčių – nuolat auganti paklausa dėl imigrantų gausos.

Kas atsitiko? 2020-ųjų gruodžio mėnesį vidutinė namo kaina Kanadoje buvo maždaug 46 proc. didesnė nei JAV. Apie tai rašoma „Toronto Storeys“ remiantis neseniai paskelbtais „Bank of Montreal“ (BMO) duomenimis.

„Bank of Montreal“: vidutinė namo kaina Kanadoje gerokai didesnė nei JAV 1
„Bank of Montreal“: vidutinė namo kaina Kanadoje gerokai didesnė nei JAV 1

Išsamiau. Skaičiuodami banko specialistai atsižvelgė į abiejų šalių valiutų perkamosios galios santykį. Gautas rezultatas – vidutinė namo kaina Kanadoje 617 tūkst. Kanados dolerių, o JAV – maždaug 420 tūkst. Kanados dolerių (350 tūkst. JAV dolerių).

Ištakos. Ataskaitoje sakoma, kad „istoriškai būstas sudaro didesnę dalį Kanados BVP lyginant su JAV, tačiau skirtumas gerokai padidėjo: per 50 metų iki 2010-ųjų tai buvo ne daugiau kaip 1 proc., o mūsų dienomis šis rodiklis pasiekė maksimumą – beveik 5 [proc.]“.

Priežastys. Analitikai pirmiausia pabrėžia paklausos augimą dėl demografinių priežasčių: pastaraisiais metais gerokai pagausėjo gyventojų. Pagrindinė priežastis – migracija.

Taip pat minimi hipotekos sistemos skirtumai: Kanadoje hipoteka paprastai taikoma 5 metų laikotarpiui arba net trumpiau, o JAV vyrauja 30 metų trukmės paskolos, kurių palūkanos gerokai didesnės. Be to, daugiausia Kanados gyventojų įsikūrę brangiausiuose ir didžiausiuose miestuose, nors JAV ir Kanados urbanizacijos lygis panašus (truputį daugiau kaip 80 proc.).

„Pavyzdžiui, trečdalis visų praeitais metais Kanadoje parduotų namų yra trijuose didžiausiuose miestuose, kuriuose kainos atrodo didžiulės lyginant su pajamomis,“ – sakoma ataskaitoje.

Be to, naujo būsto statybos tempai vienam gyventojui Kanadoje jau daugelį metų spartesni nei JAV.

Ar tai priklauso nuo būdo? Ataskaitos autoriai pripažįsta, jog „turbūt esminė priežastis“ yra ta, kad daug kanadiečių nusprendė būstui skirti daugiau nuosavų lėšų nei kitose šalyse, taigi „vartoja“ daugiau nekilnojamojo turto. „Tai nebūtinai blogau, – sakoma ataskaitoje. – Tiesiog toks vartojimo [prioritetų] pasirinkimas.“

Šaltinis: prian.ru

Komentuoti Komentarai (0)
Palikite komentarą
Komentarai