Realu.lt

„Bankinter“: nekilnojamasis turtas Ispanijoje iki 2021-ųjų pabaigos atpigs 9 %

„Bankinter“: nekilnojamasis turtas Ispanijoje iki 2021-ųjų pabaigos atpigs 9 %

Banko ekspertų prognozė dėl Ispanijos nekilnojamojo turto rinkos jau prastesnė. Dar balandžio mėnesį numatyta, kad kainos per dvejus metus kris 6 %.

Kas atsitiko? Banko „Bankinter“ analitikai mano, kad šiais metais nekilnojamojo turto kainos Ispanijoje kris 4 %, o 2021-aisiais – dar 5 %. Sektoriaus atgimimas prasidės ne anksčiau kaip 2022 metais. Taigi prognozė jau pesimistiškesnė. Priminkime, jog dar balandžio mėnesį buvo numatyta, kad kainos per dvejus metus sumažės 6 %, rašo „Noticia.ru“.

Negana to, tam tikrais atvejais šis krytis gali būti dar didesnis. Prabangiuose didmiesčių rajonuose ekspertai tikisi net 10 % kainų kritimo.

Pardavimas. „Bankinter“ specialistai mano, jog 2020-aisiais nekilnojamojo turto sandorių sumažės 35 % dėl mažesnio aktyvumo, kuris tikėtinas likusią metų dalį, vis dėlto 2021 metais jų skaičius išaugs 30 %.

Kas dar? Specialistai mano, kad dėl nuotolinio darbo ir elektroninės prekybos augimo per pandemiją biurų, prekybos centrų užimtumas ir nuomos mokesčiai mažės. O menkas turistų aktyvumas, neatsigausiantis iki 2023 metų, turės įtakos viešbučių pelnui.

Šaltinis: Prian.ru

Pasidalink naujiena