Realu.lt

Beveik pusė ispanų planuoja keisti būstą

Beveik pusė ispanų planuoja keisti būstą

Karalystės gyventojai pirmenybę teikia naujos statybos namams ir ne itin pasitiki pirkimu per internetą.

Kas atsitiko? Kaip pranešama portale „Idealista“, 42 proc. ispanų planuoja persikelti į kitą namą per artimiausius penkerius metus. Tai vienas iš apklausos, kurią atliko vietinė nekilnojamojo turto bendrovė „Vía Célere“, rezultatų.

Kodėl persikelia? 54 proc. respondentų teigia, jo planuoja persikelti į geresnį būstą. 22 proc. sako ieškantys variantų labiau tinkančiame rajone, o 19 proc. nori rasti vietą, labiau atitinkančią jų poreikius, atsiradusius karantino metu. Likę 5 proc. būsto pirkimą laiko investicija.

Kam skiriama pirmenybė? Du trečdaliai ispanų planuoja įsigyti naujai statytą namą, likęs trečdalis pasitenkintų antriniu būstu. Pagrindinė naujų namų ir butų pirkimo priežastis – didelis energijos vartojimo efektyvumas, teigė 77 proc. respondentų. 72 proc. renkasi nesenai pastatytus objektus dėl kokybiškų medžiagų, 56 proc. – dėl pastato vietos, 50 proc. traukia šiuolaikinis dizainas, o 40 proc. – vidinė infrastruktūra.

72 proc. apklaustų ispanų itin dėmesingai renkasi statytoją.

Kas vyksta iš tikrųjų?

  • Remiantis tyrimu 58 proc. Ispanijos gyventojų gyvena nuosavame name arba bute, 26 proc. – nuomoja būstą, o 16 proc. įsikūrę giminių ar draugų name. Vis dėlto 83 proc. respondentų prisipažino, kad nori turėti savo būstą, ir tik 17 proc. sakė, jog labiau patinka nuomotis būstą.
  • Pagrindinė priežastis, trukdanti nusipirkti savo namą arba butą tiems, kas šiuo metu nuomojasi būstą – pinigų trūkumas (92 proc. atvejų). 20 proc. apklaustųjų kol kas neketina keisti namo, o 8 proc. teigė negalintys rasti tinkamo objekto dominančiame rajone.

Tačiau pastaruoju metu Ispanijoje nuolat organizuojami išpardavimai – pavyzdžiui, dabar į rinką pateikta daugiau kaip 3500 nekilnojamojo turto objektų su nuolaidomis iki 40 proc. Taip pat pinga nuoma, tačiau vis daugiau ispanų nori nuomoti ne visą butą, bet kambarį, nes taip pigiau.

  • Šiuo metu ne visi ispanai yra pasirengę pirkti būstą asmeniškai nedalyvaudami – tik 11 proc. apklaustųjų sutinka sudaryti sandorį virtualiai. 42 proc. respondentų sutiktų visus formalumus atlikti internetu, bet jiems labai svarbu apsilankyti pasirinktame objekte viename iš sandorio etapų. 47 proc. nori asmeniškai dalyvauti visuose proceso etapuose.

Šaltinis: prian.ru

Pasidalink naujiena