Realu.lt

Būsto kainų augimas Otavoje viršijo 30 proc.

Būsto kainų augimas Otavoje viršijo 30 proc.

Nekilnojamojo turto vertė Toronte pasiekė istorines aukštumas.

Kas atsitiko? 2020 metais Otavoje, ketvirtame didžiausiame Kanados mieste, kuris ilgai buvo atsilikęs nuo perkaitusių Monrealio, Toronto ir Vankuverio rinkų, būsto kainos staiga išaugo, pranešama leidinyje „The New York Times“. Tai labiausiai lėmė padidėjusi paklausa ir „istorinio minimumo atsargos“, pasak nekilnojamojo turto agentūros „Engel & Völkers Ottawa“ brokerio Richardo Rutkowski‘io.

Išsamiai. Po trumpalaikio nuokryčio COVID-19 pandemijos pradžioje „rinka išprotėjo“, pareiškė ponia Wright iš agentūros „Details Realty“. Ji taip pat yra Otavos nekilnojamojo turto tarybos (OREB) pirmininkė. Vidutinė būsto kaina Otavoje per metus šoktelėjo 33,7 proc. ir 2020 metų gruodžio mėnesį buvo 457 000 JAV dolerių. Vidutinė butų pardavimo kaina buvo 285 000 JAV dolerių.

Palyginimui: 2020 metais Toronte vidutinė parduotų namų kaina buvo 730 000 JAV dolerių, tai pats didžiausias rodiklis per visą istoriją pagal Toronto nekilnojamojo turto tarybos duomenis. O būsto pardavimai Vankuveryje pasiekė naują rekordą. Apskritai namai ir butai Kanadoje ir toliau sparčiai brangsta.

Paklausa. Otavos kaip šalies sostinės pranašumas – stabili darbo sfera. Mieste greitai plėtojamas technologijų sektorius, įskaitant naują „Amazon“ centrą ir vietines sėkmingas bendroves, pvz., „Shopify“. Todėl vietinio būsto paklausa ir toliau auga. Be to, mieste daug žaliųjų zonų, o jo plėtros ir tvarkymo darbai nenutrūksta.

Pasak vietinių brokerių, greitai išgraibstomas net tik įperkamas, bet ir elitinis būstas. Be to, jei anksčiau manyta, kad namai, kainuojantys daugiau kaip 1,5 mln. JAV dolerių, pervertinami, dabar tokie namai nuperkami daugiausia per dvi savaites.

Pirkėjai. Richardas Rutkowski‘is nurodė, jog 2020 metais daug pirkėjų persikėlė iš daug brangesnių Kanados miestų, ypač iš Toronto ir Monrealio. Dėl pandemijos įprastas investuotojų iš Kinijos ir Indijos srautas sumažėjo, bet rinkoje daugėja amerikiečių.

Šaltinis: prian.ru

 

Pasidalink naujiena