Būsto keitimas ir karantinas: kaip elgiasi lietuviai?

Trečiadienis, 28 liepos 2021

Karantinas ir priverstinis laiko leidimas namuose išryškino, kaip svarbu, kad namuose būtų pakankamai erdvu ir patogu ne tik leisti laisvalaikį, bet ir dirbti bei mokytis. Prancūzijoje, Jungtinėje Karalystėje, Austrijoje, Lenkijoje ir kitose Europos šalyse žmonės pradėjo keisti būstą mieste į būstą, esantį užmiestyje. Tokiu būdu jie tikisi turėti erdvesnį būstą, su savu kiemu ar net sodu ir būti arčiau gamtos.

Portalo www.NTnaujienos.lt skaitytojų klausėme, ar karantinas paskatino pakeisti būstą. Tai, kad karantinas turėjo įtakos būsto keitimui, atsakė apie 20 proc. apklausoje dalyvavusių skaitytojų. 17 proc. skaitytojų nuomone, karantinas sprendimui keisti būstą įtakos neturėjo, tai nulėmė kiti veiksniai. Didžioji dalis - apie 60 proc. - atsakė, kad pandemijos metu būsto nekeitė.

Pagal Lietuvos statistikos departamento pateikiamus duomenis, per artimiausius 12 mėnesių 85 proc. respondentų kol kas neketina keisti būsto - nei pirkti, nei statyti.  Kad tikrai pirks butą ar namą ar statys būstą atsakė 4 proc. apklaustųjų. Lyginant su 2019 m. liepos mėnesiu, pasiryžusių įsigyti būstą pabaugėjo dvigubai. 2019 m. liepos mėn. tokių respondentų buvo 2 proc. Šiek tiek daugiau būstą planuojančių įsigyti yra miestuose nei kaimo vietovėse, tačiau skirtumas yra nežymus.

Mūsų tautiečiai neskuba ir išleisti didelės pinigų sumos būsto pagerinimui. 61 proc. teigė, kad mažai tikėtina, kad per artimiausius 12 mėnesių išleis didelę pinigų sumą būstui pagerinti. 2020 m. spalio mėnesį taip manančių buvo 55 proc.

7 proc. respondentų tiek mieste, tiek kaime yra pasiruošę artimiausiu metu gerinti būstą ir skirti tam didelę pinigų sumą. Mažiausiai ketinančių gerinti būstą buvo 2020 m. balandį - 2 proc. respondentų ketino per artimiausius metus gerinti būstą.