Būsto nuomos sutartis - ką į ją būtina įtraukti?

Antradienis, 28 kovo 2023

Būsto nuomos sutartis – oficialus susitarimas tarp būsto savininko ir nuomininko. Pasirašyti nuomos sutartį privalu, nes joje aptariamos visos pagrindinės sąlygos, dėl ko susitaria abi šalys, o kilus ginčui nuomos sutarties pagrindu galima reikalauti žalos atlyginimo ar kreiptis į teismą. Tad kokie punktai turėtų būti nuomos sutartyje? 

1. Nuomotojo ir nuomininko duomenys 

Nuomos sutartyje turi būti nurodyti abiejų šalių vardai, pavardės, adresai, kontaktinė informacija. 

2. Nuomojamo būsto informacija 

Sutartyje turi būti konkrečiai įvardinta, koks būstas yra nuomojamas. Nurodykite jo tikslų adresą, unikalų numerį, rūšį, plotą, kitą reikšmingą informaciją. 

3. Nuomos mokestis ir jo mokėjimo tvarka 

Nuomos mokestis – būtinai turi būti nurodytas nuomos sutartyje. Taip pat nurodykite ir jo mokėjimo tvarką, pvz., nuomos mokestis mokamas kiekvieną mėnesį iki 10 dienos, bei sąskaitos numerį, į kurią nuomos mokestis turi būti pervedamas. 

Sutartyje nurodykite ir komunalinių mokesčių mokėjimo tvarką ir terminus. 

Būtinai nurodykite užstato dydį ir jo grąžinimo sąlygas. 

4. Nuomos laikotarpis 

Aptarkite ir sutartyje įtvirtinkite, kuriam laikui būstas yra nuomojamas ir kaip šis terminas gali būti pakeistas. 

5. Šalių pareigos ir atsakomybės 

Sutartyje turi būti nurodytos abiejų šalių pareigos ir atsakomybės, pvz., nuomotojo atsakomybė už būsto remontą ir nuomininko atsakomybė už būsto priežiūrą. Sutartyje taip pat turi būti nurodytos būsto naudojimo taisyklės, tokios kaip gyvūnų laikymas, draudimas rūkyti ir pan. 

6. Sutarties nutraukimo sąlygos 

Nuomos sutartyje privalo būti nurodyta, kokiomis aplinkybėmis ir kokiomis sąlygomis gali būti nutraukta sutartis, pvz., prieš kiek laiko sutartį nutraukti norinti šalis privalo raštu apie tai informuoti kitą sutarties šalį. 

7. Sutarties šalių parašai 

Tam, kad sutartis būtų galiojanti, ją privalo pasirašyti būsto nuomotojas ir nuomininkas. 

Tai tik keli pagrindiniai punktai, kuriuos reikėtų įtraukti į nuomos sutartį. Ruošiant nuomos sutartį ar prieš ją pasirašant, rekomenduojama pasikonsultuoti su teisininku ar nekilnojamojo turto specialistu, taip būsite tikri, jog į sutartį bus įtrauktos visos svarbiausios sąlygos ir ateityje išvengsite nesklandumų ir ginčų.