Realu.lt

Būsto rinkai artėjant prie perkaitimo, Vokietija prašo bankų kaupti rezervus

Būsto rinkai artėjant prie perkaitimo, Vokietija prašo bankų kaupti rezervus

Būsto rinkai artėjant prie perkaitimo, Vokietija prašo bankų kaupti rezervus. Taip pat raginama būti atidiems išduodant naujas paskolas bei analizuojant skolininkų galimybes grąžinti skolą.

Vokietija paprašė savo bankų iki kitų metų sukaupti apie 22 mlrd. eurų papildomo kapitalo. Ekonomika po pandemijos iš esmės atsigavo, o augantis nekilnojamojo turto burbulas kelia grėsmę finansų sektoriaus stabilumui.

Krizės pradžioje reguliuotojai sumažino papildomus rezervo reikalavimus (priemokas palūkanoms, dengiančias ekonominę riziką) iki 0 proc., tačiau nekilnojamojo turto kainos išaugo dėl rekordiškai žemų palūkanų normų. Dabar rinka yra pervertinta 10-30 proc., todėl skolintojai yra ypač pažeidžiami kainų korekcijų, anksčiau teigė Bundesbankas.

Reaguodama į šiuos įspėjimus, Federalinė finansų priežiūros institucija (BaFin) pranešė, kad iki 2023 m. vasario 1 d. padidins anticiklinį kapitalo rezervą nuo 0 proc. iki 0,75 proc., o hipotekos paskoloms bus įvestas papildomas 2 proc. rezervas.

Priėmus sprendimą, bankai turėtų sukaupti apie 17 mlrd. eurų anticiklinio kapitalo rezervo ir dar 5 mlrd. eurų sektoriaus sisteminės rizikos rezervo, pridūrė BaFin.

Be naujų priemonių, BaFin paragino bankus būti itin atsargiems išduodant naujas paskolas, ypač atsižvelgiant į galimus nekilnojamojo turto kainų pokyčius. Sektoriaus prižiūrėtojas reikalauja konservatyviai vertinti turtą, atsargiai išduoti su turto verte lyginant dideles  paskolas ir atidžiai įvertinti skolininkų galimybes mokėti įmokas net augant palūkanų normoms.

Priežiūros institucijos jau seniai perspėjo, kad bankai per daug reikšmės teikia paskolų užstato dydžiui ir nėra pakankamai pasiruošę galimam palūkanų didinimui, nes dauguma ilgalaikių paskolų suteikiama fiksuotomis palūkanomis.

Šaltinis: prian.ru

Pasidalink naujiena