Čekai atsikrato užmiesčio namų

Pirmadienis, 15 gegužės 2023

Nekilnojamojo turto (NT) bendrovių teigimu, čekai pradėjo pardavinėti vasarnamius ir užmiesčio namus. Tokių objektų kainos krenta dešimtimis procentų. Brokeriai kaip to priežastis įvardija COVID-pandemijos pabaigą ir ekonomikos nuosmukį. Tikimasi, kad artimiausiais mėnesiais tendencija pasieks piką.

„Namus užmiesčiuose ir vasarnamius parduoda tie, kurie iš esmės tokį nekilnojamąjį turtą pirko pandemijos metu, kai paklausa buvo didžiulė, o dabar, kai pasaulis grįžo į normalias vėžes, atsikrato nebereikalingo turto. Kita grupė pardavėjų – tie, kuriuos stipriai paveikė dabartinė finansinė situacija rinkoje ir aukštos energijos kainos“, – aiškina Piotras Skotak iš Nekilnojamojo turto agentūrų asociacijos.

Čekai atsikrato užmiesčio namų 1
Čekai atsikrato užmiesčio namų 1

Trečiajai grupei daugiausia priklauso pagyvenę žmonės, kurie nebeturi jėgų prižiūrėti vasarnamį, ir niekas iš šeimos narių tuo nesidomi. Portalo Sreality.cz duomenimis, pernai vien Pietų Moravijos regione buvo galima įsigyti apie 100 namų užmiestyje, o šiuo metu jų yra 250.

„Per pastaruosius metus kainos sumažėjo apie 20-30 proc. Taip yra ir dėl to, kad pandemijos metu jų kainos buvo neproporcingai didelės“, – sako Skotak.

Temos: Pasaulis
Komentuoti Komentarai (0)
Palikite komentarą
Komentarai