Realu.lt

Danės krantinių rekonstrukcija: darbų pabaiga atidėta

Danės krantinių rekonstrukcija: darbų pabaiga atidėta

2020 m. sausio pabaigoje Klaipėdos miesto savivaldybės administracija pranešė apie prasidedančius Danės krantinių ir šalia esančio skvero rekonstrukcijos darbus. Tuomet planuota rekonstrukciją baigti iki 2021 m. liepos mėnesio, tačiau darbai sustojo ir jų pabaiga nukeliama į 2022 m.

Danės skvero bei Danės krantinių nuo Biržos tilto iki buvusio TEO pastato sutvarkymo techninį projektą rengę specialistai skverą projektavo kaip patrauklią viešąją vietą miesto bendruomenei. Tai turės būti gyva, miestiečių ir Klaipėdos svečių mėgstama laisvalaikio praleidimo erdvė. Rekonstruojamos Danės skvero sutvarkymo projekte, kuriame numatyta patraukli miestiečiams parko vizija, yra numatytas šiuolaikiškas fontanas su projekcinėmis vaizdo instaliacijomis, nedidelė scena pradedančiųjų atlikėjų pasirodymui, moderni terasa. Naujose erdvėse daug erdvės numatyta vaikams (interaktyvūs žaidimai, riedutininkų parkas, laipynės ir kt.), taip pat – šeimų ar bičiulių poilsiui bei iškyloms miesto parke. Taip pat numatyta vieta lauko kavinei įrengti.

Danės skveras skirtas Klaipėdos miesto šimtmečiui nuo 1918 m. pažymėti. Čia nusidrieks laiko juosta, įprasminanti miesto istoriją.

Rekonstrukcijos darbų pabaiga - nukelta

Rekonstrukcijos pradžioje buvo planuojama darbus baigti per pusantrų metų, t.y. iki 2021 m. liepos mėnesio, tačiau Danės krantinės ir skveras dar neatverti miestiečiams. „Projektas apima ne tik Danės krantinės rekonstrukciją, bet ir skvero rekonstravimą. Danės krantinė rekonstruota be kliūčių, darbai baigti. Skvero tvarkymo darbus teko sustabdyti dėl archeologinių kasinėjimų metu rastų radinių. Rastos pastatų liekanos, radinius reikėjo užfiksuoti, paveldo specialistų komisija Vilniuje įvertino tyrimų medžiagą ir tik po 4 mėn. gautas leidimas tęsti darbus”, situaciją komentuoja Klaipėdos miesto savivaldybės Statybos ir infrastruktūros plėtros skyriaus patarėjas Romualdas Stasiulis.

Anot Klaipėdos miesto savivaldybės atstovo, darbų spartai įtaką darė ir dėl pandemijos paskelbtas karantinas bei atsiradę medžiagų tiekimo sutrikimai. „Kuriam laikui visiškai sustojo akmens gaminių tiekimas iš Kinijos dėl Sueco kanale įstrigusio konteinervežio. Sunku gauti vietos laivuose konteineriams su akmens gaminiais. Dešimteriopai išaugo konteinerių transportavimo kainos. Sutartomis kainomis gauta apie trečdalis akmens gaminių. Likusi dalis tiekiama su dideliais sutrikimais”, sako R.Stasiulis.

Archeologiniai radiniai, karantinas ir reikalingų medžiagų tiekimo sutrikimai - veiksniai, dėl kurių nespėta darbų užbaigti kaip planuota. Dabar tikimasi darbus baigti iki 2022 m. balandžio mėnesio, tačiau, anot R.Stasiulio, „dėl sutrikusio akmens transportavimo terminas gali nusikelti”.

Iššūkiai vykdant projektą

Danės krantinių ir skvero rekonstrukcijos projekte buvo numatyta daug įvairiausių elementų: muzikinis fontanas, vieta lauko kavinei, terasos, nedidelė scena, erdvės menininkams, žaidimų aikštelės vaikams ir daug kitų. Gyventojai, komentuodami laiptus, vedančius iki pat Danės vandens, būgštavo, jog tai yra nesaugu ir reikėtų šį sprendinį arba pakoreguoti, arba iš viso jo atsisakyti. Remdamiesi kitų šalių ir miestų pavyzdžiais atsakingi specialistai nutarė laiptus palikti.

Nemažai miestiečių pykčio ir kritikos sulaukė kertami medžiai. Pagal pirminį projektą buvo planuojama nukirsti 23 rekonstruojamo skvero teritorijoje augančius medžius, tačiau iki darbų pradžios vėjai kelis medžius išvertė, tad kertamų medžių liko 18. Dauguma jų buvo prastos būklės, kiti - tiesiog ne vietoje išaugę ir būtų trukdę rekonstrukcijos darbams.

Klaipėdos miesto savivaldybės Statybos ir infrastruktūros plėtros skyriaus patarėjas R. Stasiulis sako, jog esminių projekto pakeitimų nėra, nebuvo atsisakyta nė vieno suplanuoto elemento ir visi projekto sprendiniai bus įgyvendinti. Nors techninių trukdžių projekto įgyvendinimui ir nėra, anot savivaldybės atstovo, tenka kovoti su pasaulinės pandemijos pasekmėmis.

Nors iššūkių vykdant projektą ir nemažai, galutiniu rezultatu daugelis gyventojų patenkinti. „Nepasitenkinimą kelia ilgam laikui uždaryta teritorija, kai kam kelia abejonių darbų kaina. Dabar jau džiugina vaizdas iš kitos upės pusės”, - sako R.Stasiulis.

Darbų kaina - beveik 11 mln. eurų

Danės krantinių ir skvero rekonstrukcija - vienas didžiausių ir svarbiausių Klaipėdos miesto projektų. Jam skirta 10,7 mln. eurų. Daugeliui vietos gyventojų kelia abejonių tokia projekto kaina. R.Stasiulio teigimu, „darbai nupirkti pagal Viešųjų pirkimų įstatymą, pasirinkta mažiausia pasiūlymo kaina”. Visame pasaulyje brangstant statybinėms medžiagoms ir žaliavoms, daug kas abejoja, kad šio projekto įgyvendinimo galutinė kaina nesikeis.

Anot Klaipėdos miesto savivaldybės Statybos ir infrastruktūros plėtros skyriaus patarėjo R.Stasiulio, galutinė projekto kaina nesikeis. „Statybinių medžiagų kainos kyla, bet sutartyje nenumatyta rangovui kompensuoti pabrangimo. Numatyti darbai turi būti atlikti už pasiūlytą kainą. Sutartyje numatytas kainos pakeitimas tik pasikeitus PVM tarifui. Dėl kitų mokesčių pasikeitimo, rinkos kainų pasikeitimo sutarties kaina neperskaičiuojama”.

Vaizdo įrašą galite rasti čia: Ateinančiais metais Klaipėda pasipuoš dar viena atnaujinta erdve – Danės skveru ir krantinėmis.

Pasidalink naujiena