Du trečdaliai Toronto investuotojų planuoja parduoti turtą. Nenori mokėti mokesčio

Antradienis, 09 kovo 2021

2020 metų pabaigoje patvirtinta rinkliava už negyvenamą būstą lemia tam tikrą poveikį perkaitusiai rinkai.

Kas atsitiko? Toronto regioninės nekilnojamojo turto tarybos (TRREB) atlikta apklausa atskleidžia, kad savininkai, siekiantys parduoti turtą dėl pandemijos poveikio, tapo dar aktyvesni dėl mokesčio, kurį greitai teks mokėti už negyvenamą būstą.

40 proc. savininkų, apklaustų 2020 metų pabaigoje, nurodė, jog kitais metais ketina parduoti investicinį nekilnojamąjį turtą. Tai 6 proc. daugiau nei 2019-aisiais ir net 9 proc. daugiau nei 2018-aisiais, praneša leidinys „blogTO“.

Išsamiau. Tarp pirkėjų, investavusių į daugiabučius namus, abejojančiųjų dalis dar didesnė: daugiau kaip du trečdaliai savininkų 2021 metais ketina parduoti turtą dėl rinkliavos ar tolesnių „Airbnb“ apribojimų.

Dar 28 proc. visų apklaustųjų pareiškė, jog planuoja užsiimti ilgalaike savo nekilnojamojo turto nuoma, jeigu bus patvirtintas mokestis už negyvenamą būstą (atliekant tyrimą galutinis įsakymas dar nebuvo paskelbtas).

Tarp kitko, 30 proc. pareiškė, jog naujasis mokestis nebus jiems labai reikšmingas.

Citata. TRREB iš anksto kreipėsi į miesto valdžią prašydama rūpestingai apsvarstyti mokesčio įvedimą ir ragindama nuo jo atleisti kelių kategorijų savininkus, įskaitant JAV piliečius ir pasienio zonų gyventojus.

„TRREB neprieštarauja, kad būtų įvestas mokestis už negyvenamą būstą, suprantame jo priežastį. Tačiau neaišku, ar dėl to rinkoje bus daugiau įperkamų pasiūlymų“, – teigė tarybos prezidentė Lisa Patel. Ji pridūrė, kad dabar kai kurie investuotojai linkę ne nuomoti, o parduoti butus, o tai gali turėti įtakos rinkai.

Be mokesčio už negyvenamą būstą, Kanados vyriausybė ketina įvesti papildomą mokestį užsieniečiams už šalyje įsigyjamą nekilnojamąjį turtą.

Kas dar? Tarp kitko, Kanadoje sausio mėnesį sandorių dėl būsto skaičius pasiekė piką, o nekilnojamojo turto kainų augimas Otavoje viršijo 30 proc.

Šaltinis: prian.ru