Realu.lt

Dubajuje auga gyvenamojo būsto pardavimų skaičius

Dubajuje auga gyvenamojo būsto pardavimų skaičius

2020 metų trečiajame ketvirtyje namų ir butų pardavimai išaugo 50 proc. lyginant su antruoju ketvirčiu, bet jie 21,7 proc. mažesni lyginant su visų metų rodikliu.

Kas atsitiko? Pagal naujausią „Chestertons“ tyrimą 2020 metų trečiajame ketvirtyje sparčiau augo Dubajaus gyvenamojo būsto sektoriaus pardavimai. Pirkėjų aktyvumą skatino atidėta nekilnojamojo turto paklausa kartu su gerokai mažesnėmis pirkimo ir nuomos kainomis. Todėl lyginant su praeitu ketvirčiu 50 proc. daugėjo sandorių, nors šis skaičius 21,7 proc. mažesnis už visų metų rodiklį, rašo „Khaleej Times“.

Bendra trečiojo ketvirčio pardavimų vertė – 3,5 mlrd. JAV dolerių, o taigi ji augo 43,4 proc. per ketvirtį, bet per metus sumažėjo 15,2 proc.

Perspektyvos. Nepaisant akivaizdaus augimo per ketvirtį, tikėtina, kad Dubajaus nekilnojamojo turto rinkoje bus naujų problemų nekilnojamojo turto nuomos ir pardavimo sektoriuose, kaip teigiama analitikų ataskaitoje.

Citata. „Tikimės, kad paskutiniame 2020 metų ketvirtyje vidutinės pardavimo ir nuomos kainos mažės, be to, rodikliai vis labiau skirsis, atsižvelgiant į nekilnojamojo turto rūšį ir vietą. Nors ilgalaikės perspektyvos ne tokios aiškios, numatydami reikšmingą ekonomikos atsinaujinimą tikimės, jog 2021 metų rinkos kainos bus ypač stabilios“, – rašo ekspertai.

Kainos. Vidutinės butų kainos krito 3,4 proc. lyginant su 2020 metų antruoju ketvirčiu ir 11,4 proc. skaičiuojant per metus. Labiausiai kainos sumažėjo Dubai Sports City rajone, kur vidutinė gyvenamojo būsto vertė per ketvirtį sumažėjo 5,5 proc.

Vilų kainos beveik nepakito, jos per ketvirtį sumažėjo tik 0,2 proc., o per metus – 5,8 proc. Kainos augo tik vieninteliame Palm Jumeirah rajone – 2,2 %.

Nuomos kainos. Butų nuomos kaina per trečiąjį ketvirtį sumažėjo 3,6 proc. Vilų kainos sumažėjo 1,2 proc. per ketvirtį ir 5,6 proc. per metus.

Šaltinis: prian.ru

 
 

Pasidalink naujiena