Realu.lt

Ekspertai išanalizavo Kauno NT rinką: kurie rajonai patenka į geidžiamiausių trejetuką?

Ekspertai išanalizavo Kauno NT rinką: kurie rajonai patenka į  geidžiamiausių trejetuką?

Didžiuosiuose miestuose nekilnojamojo turto rinkos situacija dažnai būna nevienoda: vieni rajonai tarp pirkėjų tampa gerokai populiaresni už kitus. Štai nekilnojamojo turto srityje Kaune dirbantys specialistai pastebi aiškią tendenciją, kad jau kelerius metus daugiausia pirkimo-pardavimo sandorių įvykdoma šiaurinės Kauno dalies rajonuose.

O kas lemia šių rajonų populiarumą, į kokias kainas turėtų orientuotis apie būstą juose svarstantys būsimi pirkėjai ir nuo ko jos priklauso? Apie tai savo įžvalgomis dalijasi Kaune dirbantys NT brokeriai.

Geidžiamiausi Kauno rajonai: pardavimai čia lenkia didesnius miesto rajonus

Kaip pastebi „Capital Kaunas“ NT brokeriai Ieva Meilutė ir Rolandas Sinkevičius, nors šiaurinėje miesto dalyje įsikūrę Dainava, Eiguliai, Gričiupis ir Kalniečiai nėra didžiausi plotu Kauno mikrorajonai, tačiau pardavimai juose lenkia kur kas didesnius miesto rajonus.

Daugiausia pardavimų įvykdoma antrinės rinkos sektoriuje – kitaip tariant, NT įsigyjamas iš fizinių asmenų ir yra senesnės statybos. Pirkėjai renkasi tiek įrengtus ir gyventi tinkamus butus, tiek tuos, kuriems reikalingas remontas. Brokeriai pažymi, kad, lyginant su naujos statybos būstais, tokių būtų kainos išlieka aukštos. Tarkime, įsigydami suremontuotą dviejų kambarių butą, pirkėjai yra pasiryžę mokėti netgi 1200 eurų už kvadratinį metrą – panaši kaina taikoma ir netoliese esantiems naujiems butams su daline apdaila.

Visgi pabrėžiama, kad šiandien kainų diapazonas yra toks platus, jog net ir tipinių butų negalima lyginti tarpusavyje. Todėl labai svarbu nustatyti teisingą kainą – to nepadarius, pardavimo procesas gali užtrukti gerokai ilgiau ar netgi iškilti pavojus netekti nemažų sumų. Specialistai pripažįsta, kad tinkamos kainos nustatymas tikrai nėra lengva užduotis. Tačiau ją gerokai palengvina prieiga prie NT rinkos registro duomenų, kurią turi nekilnojamojo turto brokeriai.

 

NT brokerė Ieva Meilutė

Butų kainos prieštaringai vertinamose zonose stebina ir pačius brokerius

Aktyviausiais pardavimais laikinojoje sostinėje pasižymi Dainavos rajonas. Per 2019 metus čia įvykdyta daugiau nei 950 butų pirkimo-pardavimo sandorių. Vadinasi, kas mėnesį rajone buvo parduodama beveik 80 butų – tai yra didžiausias skaičius visame Kauno mieste.

Pasak I. Meilutės, Dainavos rajono populiarumui didelę įtaką turi jo lokacija ir infrastruktūra.

„Šiame rajone gyvenamąją vietą deklaravę 54 tūkst. žmonių. Čia veikia net 11 darželių ir devynios mokyklos – ši aplinkybė labai svarbi jaunoms šeimoms: jos dažniausiai ieško būsto netoli mokymosi įstaigų, būrelių, sporto klubų, prekybos centrų. Dainavos rajone jų tikrai nestinga. Žavesio ir papildomos vertės rajonui taip pat suteikia šalia esantys sutvarkyti ir atnaujinti Dainavos ir Draugystės parkai“, – rajono privalumus vardina I. Meilutė.

Be to, ji atkreipia dėmesį, kad Dainava yra patogus rajonas susisiekimo atžvilgiu: iš jo galima greitai ir patogiai išvažiuoti į autostradą ir pasiekti miesto centrą.

Tiesa, pats Dainavos rajonas pasižymi įvairiomis zonomis: vienos jų geresnės, kitos – kiek prastesnės. „Vadinamajame „Bermudų trikampyje“ butai kartais būna parduodami ir mums patiems sunkiai suvokiamomis kainomis. Tačiau ši vieta pirkėjų iš tiesų yra mėgstama, kaip ir Pašilės gatvė, kurioje gausu mūrinių namų.

O štai Kovo 11-osios g. arčiau 6-ojo forto, V. Krėvės pr. ar Partizanų g. pabaigoje kainos pastebimai mažesnės. Daugiausia parduodamų butų čia taip pat yra senos statybos namuose“, – pasakoja NT brokerė.

Eiguliai – medikų pamėgtas rajonas

Kitas tarp NT pirkėjų populiarus Kauno rajonas yra Eiguliai. Tiesa, brokeriai patikslina, kad kauniečiai dažnai išskiria du atskirus rajonus – Eigulius ir Kalniečius. Tačiau, remiantis duomenų registro duomenimis, abu jie iš tiesų sudaro vieną mikrorajoną – Eigulius. Šis rajonas pirkimais ir pardavimais nedaug atsilieka nuo Dainavos: per 2019 metus jame įvykdyta daugiau nei 650 nekilnojamojo turto sandorių.

„Paklausa šiame rajone yra itin didelė. Dažniausiai būstą čia nusprendžia įsigyti jaunos šeimos – aplink yra daug darželių ir mokyklų. Be to, rajonas patrauklus tiems, kas siekia investuoti į nekilnojamąjį turtą: netoliese yra LSMUL Kauno klinikos, tad aplink šią vietą nuolat būna reikalingi butai nuomai. Patys medikai taip pat neretai šioje vietoje įsigyja būstą, tik jie paprastai renkasi jau suremontuotus, erdvius, gyvenimui visiškai paruoštus butus“, – aiškina NT brokeris R. Sinkevičius, pats gyvenantis Eigulių rajone.

Populiariausi išlieka vieno ir dviejų kambarių butai. To priežastis yra paprasta – didesnės šeimos neįperka didesnių butų.

„Sakyčiau, kad Eigulių mikrorajonas išsiskiria ir paperka savo universalumu. Čia esantys būstai atitinka daugelio poreikius ir skonį, nebūtina ieškoti labiau specifinių klientų kaip, tarkime, Panemunėje. Brangiausi būstai Eigulių rajone yra aplinkui jau minėtas Kauno klinikas, Žaliakalnio zonoje, ypač vertinama Birželio 23-iosios g.“, – teigia R. Sinkevičius.

NT brokeris Rolandas Sinkevičius

 Ko gero, didžiausias rajono trūkumas tas, kad čia nėra daug naujos statybos projektų. Visgi, R. Sinkevičiaus manymu, paklausos jiems būtų, ir tikrai nemažai. Žmonės neretai nenori keltis į kitą rajoną ir renkasi naują būstą ten, kur patys užaugo arba šalia gyvena jų tėvai.

Studentų rajonas sužibo naujomis spalvomis

Dar vienas NT pirkėjų dėmesį traukiantis Kauno rajonas – Gričiupis, garsėjantis kaip studentų rajonas, tačiau jame pastaruoju metu daugėja naujų statybos projektų.

 I. Meilutė pastebi, kad anksčiau vien tik „studentų rajono“ vardu žinomą Gričiupį ima atrasti ir kur kas labiau vertinti NT pirkėjai: „Nors Gričiupio rajonas yra žymiai mažesnis nei prieš tai minėti Dainavos ir Eigulių rajonai, bet sudaromų sandorių skaičius čia nemenkas. Tam nemažai įtakos turi ir naujos statybos projektai: aplink žymųjį Kauno studentų miestelį jų atsiranda vis daugiau“.

 

NT brokerė Ieva Meilutė

„Capital Kaunas“ NT brokerės teigimu, gali būti, kad naujos statybos butų kainų kilimui rajone įtakos turėjo „Gričiupio parko namų“ projektas. Čia kvadratinio metro su daline apdaila kainos prasideda nuo 1650 eurų.

I. Meilutė prognozuoja, kad ateityje šis rajonas įgis dar didesnę vertę – taip galima spręsti dėl to, kad čia netrūksta naujų projektų, tvarkomi parkai, įdiegta patogi infrastruktūra, numatoma gera investicinė grąža.

Ji taip pat pastebi, jog klientų apsisprendimui daug įtakos turi subjektyvios priežastys – prisirišimas prie rajono ir asmeninės simpatijos. Pavyzdžiui, jei klientas ieško būsto aptartuose šiaurinės Kauno dalies rajonuose – Dainavoje, Eiguliuose ar Gričiupyje – jis vargiai dairysis buto Šilainiuose ar Šančiuose, ir atvirkščiai. „Visi lieka
ištikimi savo rajonams, nors infrastruktūros ir susisiekimo prasme jie tikrai labai panašūs,“ – apibendrina I. Meilutė.

 

 

Pasidalink naujiena