Realu.lt

Ekspertų verdiktas: dėmesio verti NT projektai Vilniuje

Ekspertų verdiktas: dėmesio verti NT projektai Vilniuje

Į ilgametę patirtį turinčių „Capital“ NT brokerių Arūno Pranevičiaus, Justo Pranskaičio ir Manto Sladkevičiaus akiratį pateko šiuo metu Vilniuje populiariausi pirminės rinkos projektai. Ekspertai pateikė savo profesionalų  vertinimą bei pasidalino asmeniniais bei pirkėjų įspūdžiais. Straipsnyje aptariami projektai, kuriuose butai parduodami su pilna daline apdaila – įrengta rekuperacija, šildymo sprendimais, išvedžiota elektros instaliacija ir vamzdynais.

„Linkmenų ežerai“ Šnipiškėse

Tai trijų sėkmingai įgyvendintų etapų projektas netoli Ozo gatvės, dabar sėkmės sulaukiantis ir antrinėje NT sostinės rinkoje. Privalumai – greta tvarkomas Neries Senvagės parkas, dėl kurio aplinka gražėja ir patrauklėja naujakuriams. Pagyrimai vystytojams nuo NT ekspertų keliauja ir iš už esmės pakeistą vietos veidą, gerus butų išplanavimus ir patrauklias kainas. Brokerių vertinimu, trūkumas – rekuperacinės sistemos nebuvimas (atsirado tik trečiajame etape), ir dideli radiatoriai prie vitrininių langų.

„Centro rezidencija“ Žirmūnuose

Tai gero išplanavimo būstai buvusio Žalgirio stadiono apylinkėse, netoli centro. Privalumas – sėkminga viso kvartalo konversija su integruotomis gyvenamosios paskirties, komercinės ir laisvalaikio funkcijomis. Gyventojai projektą vertina dėl centrinės lokacijos – naujasis miesto centras ir senamiestis nuo čia pasiekiami per kelias minutes. Perkančius būstą čia NT ekspertai ragina atkreipti dėmesį į tokius dalykus, kaip garso izoliacija, bendrųjų patalpų įrengimas, kadangi aukštesnė kv.m. kaina diktuoja ir aukštesnius kokybinius reikalavimus.

„Žveryno panoramos“ Šeškinėje

Dar vienas projektas Vilniuje, sulaukęs didelio populiarumo tarp pirkėjų. Šiuo metu jame likę tik didesnio ploto butai. Privalumai – projektas baigtas ne etapais, o vystytas ir baigtas vienu metu. Kai kurie butai su erdviomis terasomis gali didžiuotis unikaliais vaizdais, ypač į pietinę pusę. Nors projektas sulaukė Šeškinės (projektas yra būtent šiame rajone) bendruomenės pasipriešinimo, į rajono vaizdą jis įsiliejo sėkmingai ir darniai. Puikūs butų išplanavimai, individuali rekuperacija vertinami kaip šio projekto privalumai, nedidelis minusas – šildomų grindų nebuvimas. Iš pradžių projektas viliojo gana draugiška kainodara, tačiau įsibėgėjant prekybai kainos pakilo.

„Baltas lapas“ Naujamiestyje

Tai vienas populiariausių projektų Naujamiestyje, kurio pirmieji du etapai jau beveik sėkmingai baigti, o laisvų butų juose irgi liko nedaug. Brokerių įvertinimo, nepaisant nemažos kainos už kv. m., projektas sulaukė dėl bendros statybos darbų kokybės, architektūrinės estetikos, jaukaus vidinio kiemo. Atskirų pagyrimų vertas ir projekto marketingo komandos darbas – pavyzdžiui, kiekvienas butas turėjo savo virtualios realybės sprendimą, leidusį pamatyti ir suvokti jo vidaus erdves, negi saulės judėjimą už langų. Tačiau perkant butą šiame projekte ne visiems gali patikti jo tankus užstatymas, ribotas matomumas.

„Naujasis Skansenas“ Šnipiškėse

Tai naujas didelis šiuo metu vystomas projektas, kuris rajono urbanistiniame vaizde išsiskirs savo vientisumu. Naująjį projektą tarp Linkmenų ir Žalgirio gatvių patikėta projektuoti trims architektų komandoms, tarp kurių – ir Algirdo Kaušpėdo vadovaujamai studijai. Tai patikimo vystytojo dar vienas kokybiškas projektas rajone, kuris kol kas stokoja vientiso vystymosi ir bendros vizijos.

„Verkių sodas“ Žirmūnuose

Vilniečių mėgiamas, sėkmingai parduodamas projektas. Šiuo metu vyksta antro etapo pardavimai. Lyginant su pirmuoju, šio etapo butai, NT ekspertų skaičiavimu, pabrango 4-6 tūkst. eurų. Privalumai – apgalvoti butų išplanavimai, gera lokacija netoli Verkių ir Šiaurės miestelio, pavadinime duotą pažadą išpildo kieme įrengtas sodas. Be to, projektas patrauklus ieškantiems buto investicijai – dėl netoli esančių universitetų butą būtų nesunku išnuomoti studentams. Trūkumai – rekuperacija ne visuose butuose, nėra grindinio šildymo. Klausimų kelia eismas link projekto ir iš jo piko metu – dėl nuolat užsikemšančios Kareivių ir Žirmūnų g. sankryžos, Verkių g. žiedo.

„Miško ardai“ Burbiškėse

Burbiškių miško apsuptyje iškilę namai, kuriuose beveik iš kiekvieno buto galima mėgautis miško vaizdu, ir visa tai – miesto ribose. Baigus pirmą etapą, jau džiugina kokybė ir vystytojo parinkti sprendimai, šviesios laiptinės, mažaaukštė statyba, didelės terasos arba balkonai. Visuose butuose – aukštos lubos, siekiančios netgi tris metrus. Nors projekto pridavimas kiek vėlavo, jį įsigijęs vienas iš laidos kūrėjų sako, kad laukti buvo verta. Vienas iš projekto trūmumų – susisiekimas viešuoju transportu.

„Andrum Metropolis“ Šnipiškėse

Gera centrinė lokacija, geras kainos ir gaunamos vertės santykis. Šiuo metu likę apie šeštadalis neparduotų būstų. Butai bus šildomi grindiniu šildymu, turės individualią rekuperaciją, aukštesnes lubas. Vertinant vizualizacijas, projektas nestebina fasado sprendimais, tačiau atitiks mokamą kainą. Renkantis būstą kai kuriems gali kliūti atstumai iki artimiausių statinių – tiek daugiabučių, tiek Šnipiškių medinukų.

„Aitvarų namai“ Lazdynėliuose

Mažaaukštė statyba, daug erdvės tarp statinių ir daug žalumos. Dideli įstiklinti balkonai, grindinis šildymas, individuali rekuperacija – malonios detalės, kurios daro buitį gyvenant bute patogesnę. Trūkumai – gandai dėl kvapų iš apylinkėse veikiančių nuotekų valymo įrenginių, tačiau, pasak brokerių, ši problema nėra aktuali naujakuriams, nes jau yra išspręsta.

Pasidalink naujiena