Realu.lt

Estijoje NT burbulo nėra

Estijoje NT burbulo nėra

Pasak Peepo Soomano, nekilnojamojo turto agentūros „Pindi Kinnisvara“ valdybos nario, pastaruoju metu Estijos būsto rinkoje pastebimas kainų ir paklausos augimas. Bet, pasak eksperto, norint tiksliai apibūdinti rinką, reikia atsižvelgti į situaciją kaip visumą.

Juk iš tiesų komercinio nekilnojamojo turto rinka merdi: mažmeninės prekybos vietos, restoranai ir viešbučiai visai uždaryti, ženkliai sumažėjo nuomojamų biurų dalis. O situaciją rinkoje galima paaiškinti ankstesne ramybe rinkoje, rašoma leidinyje “Postimess”. Iš kitos pusės, Taline šiuo metu auga tiek NT kainos, tiek sandorių skaičius.

Soomanas pažymi, kad praėjusių metų pavasarį tiek statytojai, tiek pirkėjai delsė ir stebėjo rinką, prisimindami ankstesnę finansinę krizę. Dėl to pernai pavasarį sandorių skaičius taip ženkliai ir sumažėjo. Nors vasarą žmonės ėmė pamažu grįžti prie įprasto gyvenimo ritmo, statytojai ir būstų pardavėjai neskubėjo pardavinėti savo objektų, todėl pasiūla išaugo nežymiai. Labiausiai aktyvus rinkoje buvo jaunimas, nes jis greičiausiai atsigavo po krizės.

“Rinkoje jau atsiranda naujų pastatų. Statytojai atnaujina darbą, tad galime tikėtis, kad netrukus suaktyvės ir iki šio momento atsargus išlikęs vidutinio amžiaus pirkėjų segmentas. Artimiausiu metu rinkoje turėtų atsirasti daugiau antrinės rinkos pasiūlymų, o tarp jų ir poilsiui tinkamų butų”, - mano Soomanas.

Nuo 2020 m. balandžio iki 2021 m. kovo Estijoje buvo registruoti 15 489 butų pardavimo sandoriai, iš jų 9 195 - Taline. Šiuos skaičius palyginus su ankstesnių metų duomenimis, kai nuo 2019 m. balandžio iki 2020 kovo buvo sudaryti 16 368 butų pardavimo sandoriai, galime matyti, kad pastaraisiais metais pardavimų skaičius sumažėjo 6%. Pasak Soomano, šį pardavimų skaičiaus susitraukimą lėmė pasiūlos sumažėjimas, o tai ir įtakojo kainų kilimą. Todėl, jo nuomone, dar anksti kalbėti apie “burbulą”.

Šaltinis: prian.ru

Pasidalink naujiena