Funkcionali ir patogi virtuvė: ko negalima pamiršti?

Pirmadienis, 01 sausio 2018

Naujos virtuvės įrengimas – didelis džiaugsmas ir rūpestis vienu metu. Tai neabejotinai patvirtintų kiekvienas naujakurys ar remontui susiruošusi namų šeimininkė. Šios erdvės įrengimas ar atnaujinimas reikalauja nemažų išlaidų, tad sprendimus reikia priimti itin atsakingai. Jūsų dėmesiui – patarimai, kurie padės išvengti klaidų ir nuostolių ateityje.

Funkcinių zonų išdėstymas

Visiškai nesvarbu, kokio dydžio jūsų virtuvės patalpa, tačiau planuodami ją nepamirškite iš anksto numatyti vietos šaldytuvui, viryklei ir plautuvei. Kitaip tariant, nuspręskite, kur bus įrengtos produktų saugojimo, produktų apdorojimo ir maisto ruošimo zonos – trys kertiniai kiekvienos virtuvės elementai. Jeigu turite galimybę, šiuos elementus patartina sudėlioti trikampiu, paliekant pakankamai erdvės judėti tarp jų. Paprasčiausias ir dažniausiai sutinkamas variantas lietuvių namuose – kai šaldytuvas, kriauklė ir viryklė statomi paeiliui, paliekant panašaus pločio tarpus spintelėms tarp jų. Paprasta, bet patogu.

 

Daiktų laikymo galimybės

Viena dažniausiai pasitaikančių klaidų virtuvės įrengimo procese – nepaliekama pakankamai erdvės daiktams laikyti. Užuot kabinę vieną standartinio aukščio spintelių eilę ir palikę nemažą tarpą iki lubų, užsisakykite aukštesnes spinteles su daugiau lentynų. Čia galėsite laikyti rečiausiai buityje naudojamus daiktus. Spintelėse sudėlioti daiktai kuria švarios erdvės įspūdį. Priešingai negu dėžėmis ir pakuotėmis apkrautos spintelės. Dideliems puodams ir keptuvėms skirkite gilius stalčius apatinėje virtuvės baldų dalyje. Įsirengę tamsų kambarėlį greta virtuvės taip pat nepasigailėsite – čia galėsite laikyti lyginimo lentą, skalbinių džiovyklę, atliekų rūšiavimui skirtas dėžes ar marinuotas gėrybes žiemai.

 

Apšvietimas ir elektros lizdai

Remontuodami naują ar įrengdami seną virtuvę nepagailėkite pinigų ir laiko kokybiškos elektros instaliacijos įrengimui. Puiku, jei į pagalbą galite pasikviesti savo srities specialistus – tokį projektą gali parengti ir kvalifikuoti interjero dizaineriai. Jei viskuo rūpinatės patys, įsitikinkite, kad po remonto rozečių pakaks visiems elektros prietaisams: kaitlentei, orkaitei, šaldytuvui, indaplovei, mikrobangų krosnelei, virduliui. Pridėkite dar keletą nereguliariai virtuvėje naudojamiems prietaisams: smulkintuvui, maišytuvui, sulčiaspaudei, skrudintuvui.

Svarstydami apšvietimo galimybes nepamirškite, kad tradicinis variantas su viduryje patalpos kabančiu šviestuvu – pats netinkamiausias virtuvei. Čia aktualesni akcentiniai ir taškiniai šviesos šaltiniai. Tinkamai apšvieskite darbastalį, kad šviesa kristų tiesiai iš viršaus.

 

Mados virtuvėje

Nors užsukus į baldų salonus, panaršius internete, akys raibsta nuo madingiausių sezono derinių ir naujienų, dizaino specialistai pataria virtuvėje madų nesivaikyti. Madingiausios spalvos, inovatyviausia virtuvės įranga – gražu tol, kol „ant bangos“. Kur kas ilgiau jus džiugins santūresnio dizaino ir spalvų baldai, kurie po kelerių metų tikrai neatrodys siaubingai pasenę. Virtuvę įrenginėjate bent dešimtmečiui, todėl nesirinkite itin ryškių spalvų, kurios ims erzinti nepraėjus nė pusei numatyto jos tarnavimo laiko.