Į finansų rinką žengia naujas žaidėjas: sutelktinio NT finansavimo platforma „Capital Go Invest“

Pirmadienis, 24 liepos 2023

Pranešimas žiniasklaidai

Lietuvos finansų rinkoje veiklą pradeda naujas žaidėjas – sutelktinio nekilnojamojo turto (NT) finansavimo platforma „Capital Go Invest“, administruojama bendrovės UAB „Andrum Fund“. Lietuvos bankas UAB „Andrum Fund“ suteikė sutelktinio finansavimo licenciją pagal visoje Europos Sąjungoje (ES) galiojantį reglamentą.

Į finansų rinką žengia naujas žaidėjas: sutelktinio NT finansavimo platforma „Capital Go Invest“ 1
Į finansų rinką žengia naujas žaidėjas: sutelktinio NT finansavimo platforma „Capital Go Invest“ 1

Pasak „Capital Go Invest“ verslo plėtros vadovo Andrėjaus Romanovskio, sutelktinis NT finansavimas Lietuvoje jau pelnė vystytojų ir investuotojų pasitikėjimą – rinka kasmet auga, investavimo sumos didėja, o finansuojamų objektų – daugėja.

„Stebėdami ir analizuodami rinką, matome augantį alternatyvaus finansavimo poreikį tarp įmonių ir aktyvias investuotojų paieškas, kaip efektyviai įdarbinti kapitalą. Atsižvelgdami į rinkos poreikius, pradedame teikti sutelktinio finansavimo paslaugą į griežtai atrinktus ir pelningus NT projektus. Sutelktinio finansavimo būdas yra ypatingas tuo, kad suteikia galimybę investuoti nedideles sumas – vos nuo 100 eurų“, - sako A. Romanovskis.

„Capital Go Invest“ platformoje taip pat bus galimybė ne tik investuoti, bet ir gauti verslo paskolas bei jų refinansavimą su NT įkeitimu.

„Mūsų klientai – NT vystytojai – turės galimybę visas paslaugas gauti „vieno langelio“ principu – projekto finansavimą, NT vertinimą, turto draudimą, projekto reklamą, NT objekto pardavimą ir pagalbą NT pirkėjui gauti paskolą iš banko. Tai reiškia, kad kartu su klientu eisime visą kelią – nuo finansavimo iki NT pardavimo galutiniam klientui“, - teigia „Capital Go Invest“ verslo plėtros vadovas.

„Capital Go Invest“ priklauso lyderiaujančiam nekilnojamojo turto ir paslaugų tinklo „CAPITAL“ įmonių grupei, todėl rinkoje išsiskiria dideliu pranašumu – vienija didžiausią Lietuvoje NT ekspertų tinklą su plačiausiu NT paslaugų spektru.

„Mūsų komandą sudaro profesionalūs ir patyrę NT ekspertai, turintys reikalingas ekspertines žinias ir kompetencijas, galinčias atrinkti iš tiesų perspektyvius NT projektus dar jiems net negimus. Savo klientams rekomenduosime tik tuos projektus, kurių privalumus ir rizikas geriausiai žinome, apie kuriuos galime suteikti visą reikalingą informaciją nuo A iki Z“, - pažymi A. Romanovskis.

Jo teigimu, reikiamų investicijų sumos bus neribojamos (LTV rodikliui neviršijant 75%), o projektų trukmė galės siekti iki 36 mėn. Bene svarbiausias verslo paskolos aspektas NT vystytojams – projekto metu jie moka tik palūkanas, visą sumą grąžinti turi tik pasibaigus terminui, t.y. sėkmingai realizavus vystytą projektą.

„Capital Go Invest“ planuoja veikti tik Lietuvoje su galimybe investuoti tiek vietiniams, tiek užsienio piliečiams, tačiau ateityje planuoja paslaugų plėtrą ir kitose ES šalyse.

Naujosios sutelktinio NT finansavimo platformos paslaugos bus prieinamos nuo šių metų IV ketvirčio.