Realu.lt

Interjero ir apdailos specialistų sinergija – būtinas faktorius sėkmingam projekto įgyvendinimui

Interjero ir apdailos specialistų sinergija – būtinas faktorius sėkmingam projekto įgyvendinimui

Tam, kad būtų išvengta klaidų ir netikėtumų proceso eigoje, tiek gyvenamosios, tiek darbinės erdvėse įrengimas pradedamas planu, interjero dizaino projektu. Tačiau paruošus net ir geriausią interjero dizaino projektą, norimas rezultatas nebus pasiektas, jei įrengimo darbai bus atlikti nekokybiškai, naudojant netinkamas technologijas ar medžiagas. Apdailos įrengimo darbus atliekančios įmonės ir interjero dizainerio sinergija ir bendradarbiavimas - būtinas veiksnys sėkmingam projekto įgyvendinimui.

Netrukus veiklos dešimtmetį švęsiančios interjero dizaino studijos „In Arch” vadovė, interjero architektė Indrė Dorofėjūtė kuria tiek gyvenamųjų, tiek darbinių erdvių interjerus. Kelią į interjero dizainą ji pradėjo baigusi architektūros studijas ir pradėjusi dirbti architektūros studijoje, kuri kūrė ir projektavo ir interjerus. „Taip atėjo interjero sritis ir pajaučiau didelį malonumą ir susidomėjimą ja”, - pasakoja I. Dorofėjūtė.

Interjero architekte prisistatanti I. Dorofėjūtė yra gavusi daugybę apdovanojimų, o jos kurti interjerai sulaukia šios srities profesionalų įvertinimo. Šiais metais net du interjero dizainerės paruošti projektai buvo atrinkti dalyvauti kasmetiniame interjero konkurse „Mano erdvė 2021”.

Įkvėpimo I. Dorofėjūtė semiasi iš filmų, kelionių, interneto. „Tiesiog turiu vidinį estetikos pojūtį ir tobulinu projektus tol, kol jaučiu, kad bus gerai. Kita vertus, tai mano ir užsakovų bendras kūrinys, todėl ne visuomet visos idėjos pamato dienos šviesą, tenka ieškoti kompromisų”, - dalinasi interjero dizainerė.

Interjero studijos IN ARCH projektas

Kliento pasitenkinimas ir galutinis rezultatas priklauso ne tik nuo interjero projekto, bet ir nuo jo praktinio įgyvendinimo. Ar daug interjero dizaino projekto sėkmė priklauso nuo jį įgyvendinančios įmonės profesionalumo? I. Dorofėjūtė atsako: „Labai! Be galo svarbu gera komunikacija ir profesionalumas. Ne kartą esu nusvilusi, kai teko dirbti su įmonėmis ar pavieniais meistrais”. Interjero dizainerė pasakoja, kad dažniausiai nusivilti tenka tada, kai meistrai neįsigilina į pateiktus brėžinius, nesitaria, priima sprendimus savarankiškai, nebendrauja nei su užsakovais, nei su interjero projektą parengusiais dizaineriais. „Tokiu būdu užprogramuojamos klaidos, problemos bei nuostoliai klientams”, sako interjero architektė.

Tai, kad kokybiškam projekto įgyvendinimui labai svarbus yra interjero dizainerio ir apdailos meistrų tarpusavio supratimas ir bendradarbiavimas, pritaria „Capital Apdaila“ vadovas Paulius Žilvitis. „Savo srities specialistų sinergija yra neabejotinas privalumas atliekant vidaus apdailos darbus ar bet kokius kitus bendrus projektus“, - teigia jis.

Interjero studijos IN ARCH projektas

Anot P. Žilvičio dažniausiai interjero specialistai ir apdailos meistrai veikia kaip atskiros įmonės, tačiau jų tarpusavio bendravimas ir darbų derinimas lemia ne tik greitą sprendimų priėmimą, bet ir galutinį rezultatą – tiek kokybės, tiek laiko, tiek ir kainos atžvilgiu. „Ne paslaptis, kad rinkoje yra daug profesionalių apdailos specialistų, tačiau dauguma jų niekada nėra dirbę su dizainerių paruoštais projektais, ne visada teisingai perskaito brėžinius, dėl ko kyla klaidų, papildomų išlaidų ir sugaišto laiko rizika“, - sako P. Žilvitis.

Apdailos įmonei vadovaujantis P. Žilvitis teigia, jog apskritai lietuviai yra kruopštūs ir profesionalūs specialistai ir daugelis meistrų apdailos darbus atlieka kokybiškai. Vis dėlto jis pastebi, jog daugumai trūksta komunikavimo su klientais ir interjero specialistais. „Komunikacija – vienas iš „Capital Apdaila“ prioritetų, nes klientui rūpi ne tik kokybiškai ir laiku atliekami darbai, bet ir tai, kad su juo būtų tinkamai komunikuojama. Klientas nenori pats imtis aktyvių veiksmų, nes moka už tai pinigus, tačiau nori jausti darbų ritmą“, - pasakoja P. Žilvitis.Interjero studijos IN ARCH projektas

Jau daugiau nei penkerius metus veikiančios įmonės „Capital Apdaila“ vadovas P. Žilvitis pabrėžia, kad šioje veikloje labai svarbu yra užtikrinti ne tik atliekamų darbų kokybę, bet ir saugumą. „Klientai mums patiki jų svarbiausią gyvenimo pirkinį – savo namus, todėl visuose įrengimo proceso etapuose norime jiems parodyti, kad jų turtas mums rūpi: pradedant nuo sutarties pasirašymo bei prisiimamų įsipareigojimų, skaidraus atsiskaitymo, draudimo, kuris prevenciškai apsaugo nuo darbuotojų ar subrangovų klaidų, bei vaizdo kameros, kuri leidžia klientui nuotoliniu būdu stebėti, kas vyksta jo objekte, o mums tai padeda užtikrinti, kad darbai vyktų taip, kaip buvo planuota. Be to, vaizdo kamera įrenginėjamame objekte užtikrina turto bei medžiagų saugumą“.

Interjero studijos IN ARCH projektas

Abu architektės I. Dorofėjūtės interjero projektai, tarptautinės komisijos atrinkti dalyvauti konkurse „Mano erdvė 2021“, buvo įrengti „Capital Apdaila“ meistrų. P. Žilvičio teigimu, dirbti su stipriausiais šalies interjero specialistais yra labai įdomu. „Kiekvienas jų turi savitą braižą bei kuria skirtingus interjerus bei sugalvoja nuostabių sprendimų, interjerus pagyvinančių detalių ir kitų elementų. Džiaugiuosi, kad „Capital apdaila“ įmone pasitiki stiprūs interjero specialistai ir leidžia prisidėti prie nuostabių projektų įgyvendinimo“, - sako P. Žilvitis bei pabrėžia, jog darbas su tokiais profesionalais kaip I. Dorofėjūtė, padeda mokytis ir tobulėti. „Indrė Dorofėjūtė yra savo srities profesionalė, kurios kiekvienas projektas yra unikalus. Žinoma, daug lengviau būtų atlikti darbus, kur projektas po projekto viskas vyktų pagal tą patį scenarijų, bet labai svarbu dinamika, galimybė tobulėti, susiduriant su naujais iššūkiais, o „In Arch“ interjero dizaino studija savo kūrybiniais sprendimais būtent tai ir leidžia patirti“, - dalijasi P. Žilvitis.

Interjero studijos IN ARCH projektas

Į klausimą, kas paprasčiau - įrenginėti butą be paruošto interjero projekto ar įrenginėti butą bendradarbiaujant su interjero dizaineriu, P. Žilvitis atsako, jog daug lengviau yra dirbti, kai interjero dizaineris paruošia objekto dizaino projektą. „Tada viskas yra aišku nuo pat pradžių iki pabaigos. Darbų planavimą, kainodarą, terminą - viską galima daug lengviau ir tiksliau įvertinti, nes yra bendra vizija. Žvelgiant iš mūsų įmonės perspektyvos, „Capital Apdaila“ per savo gyvavimo ciklą yra įrengusi daugiau nei 300 objektų, iš kurių didžioji dalis ir buvo su interjero specialistų paruoštais projektais. Noriu pasidžiaugti, kad teko ir tenka dirbti su itin stipriais interjero specialistais, kurie išmano savo darbą bei itin kruopščiai išpildo projektinę medžiagą“.

„Capital Apdaila“ vadovo nuomone, dirbant apdailos srityje svarbiausia yra pasitikėjimas. „Pasitikėjimas – tai vertybė, kurią prioretizuojame tiek dirbdami komandos viduje, tiek bendraudami su partneriais, ir siekiame, kad tai pajustų ir mūsų klientai. Tikiu, kad pasitikėjimo vieni kitais jausmas leidžia daug sklandžiau bendradarbiauti, spręsti įvairius iššūkius ir žinoti, kad, nepaisant įvairių galimų aplinkybių, galiausiai visi bus patenkinti“, - sako P. Žilvitis.

Pasidalink naujiena