Realu.lt

Ispanijos rajonai, kuriuose labiausiai perkamas būstas

Ispanijos rajonai, kuriuose labiausiai perkamas būstas

Prioritetas – kurortinės zonos.

Kas atsitiko? Portalas „Idealista“, remdamasis Nacionalinio statistikos instituto (INE) ir tarnybos „Statista“ duomenimis, nustatė perspektyviausius Ispanijos rajonus, įskaitant ir užsieniečių pirkėjų nuomonę.

Augimo zonos. Viena iš pandemijos pasekmių – žmonės ieško atviresnės erdvės. Todėl kainos daugiausiai augo pajūrio ir kaimiškuosiuose rajonuose, o mažiausiai patrauklūs tampa šalies viduryje esantys miestai, išskyrus Madridą. „Statista“ ir INE duomenys, pagrįsti informacija apie gyventojus ir nekilnojamojo turto pirkimą, rodo, kad 2020 metais kainos labiausiai didėjo Alikantėje, Malagoje, Almerijoje, Gvadalacharoje ir Cheronoje. Tuo pat metu Kosta Blanka, Kosta del Solis ir Kosta Brava išsiskiria kaip populiarūs pakrantės regionai, kuriuose žmonės ieško poilsio arba persikelia nuolat gyventi, jei nusprendė dėl pandemijos keisti gyvenimo būdą.

Kur pardavimai augo? INE pateikti 2020 metų paskutinio ketvirčio duomenys teikia vilties, kad rinka atgis. Būsto sandorių skaičius Ispanijoje išaugo 11,35 proc.: paskutiniame ketvirtyje registruoti 113 799 pardavimo sandoriai, o trečiajame – 102 197.

Didžiausias pardavimų augimas pastebėtas šiuose Ispanijos regionuose: Galisijoje (31,00 proc.), Kastilijoje ir Leonėje (19,01 proc.), Kantabrijoje (16,26 proc.). Nemažai pardavimų registruota Andalūzijoje, Kosta del Solyje (22 770 sandorių), Katalonijoje ir Kosta Bravoje (17 513 sandorių), Valensijoje (16 404) ir Madrido savivaldybėje (15 304).

Kur perka būstą užsieniečiai? Remiantis INE duomenimis, Ispanijos teritorija, kur perka būstą daugiausia užsieniečių, – tai Balearų salos: per 2020 metų paskutinį ketvirtį jie įsigijo 32,65 proc. parduodamo nekilnojamojo turto. Čia lyginant su ankstesniu ketvirčiu pastebėtas augimas (27,14 proc.). Panaši situacija ir Kanarų salose: užsieniečiams teko 22,54 proc. perkamo būsto. Šiuo atveju lyginant su ankstesniu ketvirčiu matyti šioks toks sumažėjimas (26,33 proc.). Trečioje vietoje Valensijos pakrantės regionas – 21,68 proc. (2020 metų trečiajame ketvirtyje buvo 24,11 proc.), ketvirta – Mursija (19,35 proc.) kur lyginant su praeitu ketvirčiu (17,49 proc.) taip pat pastebimas augimas. Paskutiniame 2020 metų ketvirtyje tarp užsieniečių pirkėjų daugiausia buvo britų, šiek tiek mažiau – išeivių iš Prancūzijos ir Vokietijos. Apskritai 2020 metais Ispanijoje užsieniečiai pirkėjai sudarė daugiau kaip 10 proc. nekilnojamojo turto sandorių – tai mažiau nei ankstesniais metais.

Priminsime, kad per 2020 metus nekilnojamojo turto sandorių skaičius Ispanijoje sumažėjo, bet kainos išaugo.

Šaltinis: prian.ru

Pasidalink naujiena