Realu.lt

Italijos miestelyje siūlomi namai už eurą ir gyventi paruoštas būstas už mažą kainą

Italijos miestelyje siūlomi namai už eurą ir gyventi paruoštas būstas už mažą kainą

Miesto meras pripažįsta, jog tinkamas gyventi būstas kainuos netgi pigiau nei menkaverčių apgriuvusių pastatų remontas.

Kas atsitiko? Italijos pietvakariuose, Apulijos regiono glūdumoje įsikūrusio Bikario miesto valdžia parduoda apgriuvusius namus už vieną eurą, o tinkamas gyventi būstas taip pat labai pigus. Visiškai parengtas gyventi būstas kainuoja nuo 7500 eurų. Daugelio objektų kainos – 10 000–13000 eurų, rašo CNN.

Nekilnojamojo turto pardavimas – tai dalis mero Gianfilippo‘o Mignogna‘os misijos gelbstint gimtąjį miestą nuo ištuštėjimo. Daug metų žmonės išvykdavo ieškodami darbo kituose Italijos miestuose arba į užsienį, daugiausia į JAV. Depopuliacijos pikas buvo 1950-aisiais, kai miestas iškart neteko 5000 žmonių.

Citata. „Mūsų čia mažiau kaip 2000 gyventojų. Depopuliacija – tai atvira žaizda, nuolatinis reiškinys. Vietiniai gyventojai ir toliau išvyksta. Anksčiau vasarą daugelis grįždavo aplankyti giminių, bet dabar jau nesirodo. Daugelis gyvenamųjų namų stovi tušti ir grimzta užmarštin,“ – sako Gianfilippo‘as Mignogna.

Išsamiai. Apie 10 namų parduodama už eurą, taip pat siūloma 20 gyventi tinkamų namų. Tačiau iš tikrųjų reikėtų apgyvendinti daugiau kaip 100 tuščių pastatų. Objektų nuotraukos greitai bus skelbiamos merijos interneto svetainėje, o suinteresuotiems asmenims siūloma kreiptis į merą el. paštu sindaco@comune.biccari.fg.it.

Apgriuvusių namų už eurą pirkėjams teks sumokėti 3000 eurų užstatą, kuris bus grąžintas baigus darbus. Savininkas turės suremontuoti namą per trejus metus. Vis dėlto darbų pabaigos terminą bus galima pratęsti dėl svarios priežasties, nors kituose Italijos miestuose, kur taikomos panašios programos, uždelsti neleidžiama.

Ypatumai. Visi parduodami namai yra istoriniame miesto rajone, supančiame didingą bokštą. Parengti gyventi namai mažesnio ploto, apie 50–70 m2 per du aukštus. Naujieji savininkai gali juos šiek tiek keisti pagal poreikius. Tačiau, pasak mero, pigūs namai jau tinkami gyventi ir galbūt juos pirkti netgi pelningiau nei įsigyti namus už eurą. Tinkamų gyventi namų galutinė kaina gali būti mažesnė nei apgriuvusio pastato remonto vertė.

Šaltinis: prian.ru

Pasidalink naujiena