Realu.lt

Įvardinti geriausi komercinio NT sektoriai investicijoms JK

Įvardinti geriausi komercinio NT sektoriai investicijoms JK

Tarptautinė konsultacijų bendrovė „Knight Frank“ paskelbė 2021 m. ketvirtojo ketvirčio mažmeninių investicijų JK ataskaitą. Tyrime nagrinėjami praėjusių metų įvykiai ir aptariamos reikšmingo pagerėjimo tendencijos.

Remiantis ataskaita, labiausiai pageidaujamos investuotojų sritys yra mažmeninės prekybos sandėliai ir maisto produktų parduotuvės. 

Didelėse gatvėse esančių mažmeninės prekybos įmonių paklausa vis dar didelė. Investuotojai labiau yra linkę pasirinkti mažesnes parduotuves, o ne didelius prekybos centrus.

Antrąjį 2021 metų pusmetį fiksuota rekordinė sandėlių ir maisto produktų parduotuvių paklausa bei sumažėjęs susidomėjimas miestų turgavietėmis. Pelningumas mažėjo, nors mažmeninės prekybos sandėlių sektoriuje tai buvo laikina, nes kainos pradėjo vėl kilti išaugus paklausai.

Nuomos kainos visuose sektoriuose sumažėjo iki prieinamo lygio, dėl ko auga investicijos.

Apskritai situacija JK prekybinio nekilnojamojo turto rinkoje stabilizuojasi, dauguma nuomininkų grįžta į „normalesnį” prekybos lygį. Mažmenininkai ruošiasi įtemptam ir svarbiam Kalėdų sezonui. Teigiamos augimo tendencijos rodo, kad pirkėjai pasiruošę grįžti su kur kas didesniais pajėgumais nei ankstesniais metais.

Numatoma, kad bendra sandorių apimtis iki 2021 m. pabaigos pasieks 9,84 mlrd. dolerių, t.y. beveik 10 metų vidurkį – 10,23 mlrd. Svarbu pažymėti, jog toks rezultatas yra nepaisant dėl pasaulinės pandemijos neramaus laikotarpio.

Sandėlių sektoriui tai bus sėkmingiausi metai nuo 2017 m. Prognozuojama, kad sandorių apimtis sieks 4 mlrd. dolerių. Prie šio rezultato prisidėjo tai, jog investuotojai siekia didesnio prognozuojamų pajamų patikimumo, todėl nuomininkams daro nuolaidų. Ir kai kuriais atvejais net pritaiko sandėlius alternatyviam naudojimui, pavyzdžiui, gyventi ir pramoninei veiklai.

2021 metais buvo parduota tik nedidelė dalis poilsiui skirtų objektų. Panašu, jog pardavėjai laukė paklausos patvirtinimo. Daugkartiniai karantinai ir veiklos stabdymas stabdo ir susidomėjimą investicijomis į šią sritį. Tačiau pagerėjus situacijai dėl vasaros atostogų, tikėtina, jos kitų metų pradžioje pardavimai padidės.

„Knight Frank“ ekspertai mano, kad investuotojų susidomėjimas mažmeninės prekybos sandėlių ir maisto prekių parduotuvių sektoriais ir toliau išliks. Tikimasi atsigavusių pardavimų brangiose didžiosiose gatvėse, tačiau didelė grąža gali pritraukti investuotojų ir į atokesnes vietoves. Prekybos centrai ir toliau keis savininkus, o ateinantys metai šiam sektoriui turėtų būti nelengvi. Poilsinio nekilnojamojo turto paklausa gali padidėti dėl tarptautinių kelionių atsigavimo.

Šaltinis: prian.ru

Pasidalink naujiena