Kai namas nekokybiškas, akustinį komfortą lemia medžiagos ir sprendimai

Trečiadienis, 14 balandžio 2021

Komfortas paprastai suprantamas kaip sąlygų visuma, teikianti buitinių patogumų. Tačiau šias sąlygas, ypač kalbant apie akustinį komfortą, kaip pastebi UAB „Ramsta“ direktorius Kęstutis Jonutis, visi supranta skirtingai. Todėl 15 metų įmonės patirtis rodo, kad svarbiausia yra suprasti ir tenkinti individualius klientų poreikius.

Didžiausios problemos – senuose daugiabučiuose

„Mūsų įmonė daugiausia dirba nedideliuose objektuose, tačiau spręsdami problemas, taip pat ir triukšmo, taikome naujausias technologijas, naudojame naujausias medžiagas: nuo efektyvių tradicinių sprendimų iki nanotechnologijų“, – sako įmonės „Ramsta“ direktorius K. Jonutis.

Daugiausiai problemų dėl netinkamos garso izoliacijos kyla senos statybos daugiabučiuose, kurių gyventojai paprastai ir yra pagrindiniai „Ramstos“ klientai. Jeigu anekdotais apaugę kištukiniai lizdai jau izoliuojami be didesnių problemų – jiems sukurta paprastų, bet efektyvių sprendimų, – tai perdangos ir pertvaros kelia didelių iššūkių. Sovietmečio daugiabučių pertvarose dažnai pilna įstrigusių plytgalių, statybinių atliekų, kurios ne slopina, o stiprina garsą.

„Ramsta“ bendradarbiauja su mokslo ir gamybos įmone iš Bulgarijos „Decibel“, kuri gamina plokštes ir garsą slopinančias jų sistemas, bei šiuolaikiškų, ekologiškų produktų gamintoja iš Turkijos „Isonem“ gamykla, kuri tiekia nestandartinę garso slopinimo priemonę – skystą dangą, primenančią dažus.

Skystoji danga garsą sumažina 5 decibelais

Specialūs dažai „Isonem Anti Sound“, dar vadinami ir skystąja danga, sugeria garsą, neleisdama jam skverbtis giliau, taip mažindama patalpų triukšmą. Atlikti matavimai rodo, kad šia danga padengus 1 mm sluoksniu, garso pralaidumas sumažėja 2,51 dB, o 2 mm – apie 5 dB.

„Senų būstų gyventojai nori ramesnio gyvenimo neaukštomis kainomis. Šiuo atveju išeitis – specialūs dažai „Isonem Anti Sound“. Pasak akustikos specialistų, garso sumažinimas 5 dB – jau geriau, tai reiškia, kad kaimynų pokalbio nebegirdėsite“, – sako „Ramstos“ vadovas K. Jonutis.

Dažai „Isonem Anti Sound“ sukurti vandens pagrindu, gali būti įvairių spalvų, jie yra atsparesni degimui nei kitos garsą izoliuojančios medžiagos. Tinka lauko ir vidaus darbams, lengvai dengiami tiesiog teptuku arba voleliu. Šiais dažais galima dengti grindis, lubas, sienas, kurias vėliau galima glaistyti, dažyti, tapetuoti, daryti kitokią apdailą arba palikti be jos. Tai ne tik ekologiškas, anot K. Jonučio, bet ir amžinas – visam objekto gyvavimo ciklui – sprendimas.

Didžiausią efektą teikia daugiasluoksnės plokštės

Tačiau didžiausią efektą – 65 dB ir daugiau – galima pasiekti naudojant daugiasluoksnes „Decibel“ plokštes. Šios plokštės ne tik efektyviai mažina garsą, bet ir gali būti naudojamos apdailai. 

„Tai išskirtinis gaminys. Daugiasluoksnės „Decibel“ plokštės ne tik kuria akustinį komfortą, bet ir turi estetišką paviršių: įvairių spalvų ir ornamentų, tad nebereikia nei tinkuoti, nei dažyti“, – vardina pranašumus įmonės vadovas.

Plokštės neįgeria drėgmės, išlieka stabilių matmenų, nesusidaro pelėsis.

Sprendimus siūlo tardamiesi su mokslininkais

Taigi garsas yra problema, bet yra ir sprendimo būdų.

 

„Mes taikome kompleksinius sprendimus, kuriuos parenka ne tik mūsų įmonės specialistai. Bulgarijoje veikianti „Decibel“, kuri mums tiekia daugiasluoksnes plokštes, turi specializuotas laboratorijas, kuriose dirba mokslininkai. Todėl savo klientams galime pasiūlyti sprendimą, kurį, išanalizavę konkrečią situaciją, pateikia mokslininkai“, – sako „Ramstos“ direktorius K. Jonutis, akcentuodamas, kad į problemą reikia žvelgti kaip į klausimą, į kurį visada galima rasti atsakymą.

 

Šaltinis: www.statybunaujienos.lt 

Temos: Statyba