Realu.lt

Karalienės Elžbietos II valdymo laikotarpiu būsto kainos D. Britanijoje šoktelėjo beveik 400 proc.

Karalienės Elžbietos II valdymo laikotarpiu būsto kainos D. Britanijoje šoktelėjo beveik 400 proc.

Jungtinės Karalystės nacionalinės nekilnojamojo turto agentūros „Keller Williams UK“ tyrimas parodė, kad nuo 1953 m., kuomet buvo karūnuota Elžbieta II, atsižvelgiant į infliaciją namų kainos pakilo 377 proc.

1953 m. birželio 2 d. vykusios karūnacijos metu vidutinė būsto kaina D.Britanijoje buvo 2 666 JAV dolerių. Įvertinus infliaciją tai būtų 76 134 JAV dolerių šiandienine verte. Dabar, praėjus beveik 70 metų, vidutinė būsto kaina Jungtinėje Karalystėje yra 362 890 JAV dolerių, skelbia leidinys „showhouse”.

Nuo 1953 m. sparčiausiai kainos kilo Anglijoje - 436 proc., iki 388 662 JAV dolerių. Mažiausiai kainos kilo Šiaurės Airijoje - 193 proc., iki 211 131 JAV dolerio.

Karališkųjų dvarų padėtis nėra labai džiuginanti. Pusės valdų vertės pakilo koronaviruso pandemijos metu, likusių kainos krito. Pelningiausias karalienės turtas yra „Bagshot Park” karališkasis dvaras Surrey Heath mieste, kurio vertė nuo 2020 m. kovo mėn. padidėjo 19 proc. Iki 679 942 JAV dolerių. Po to seka dar dvi karališkos rezidencijos - „Sandringham House“ ir „Anmer Hall“, esančios King's Lynn ir West Norfolk rajone. Abi per metus pabrango 17 proc. iki 485 473 JAV dolerių. Gyvenamieji namai Vestminsteryje per metus atpigo labiausiai. Bekingemo rūmai, Klarenso rūmai ir Šv. Jokūbo rūmai krito 15 proc., iki 1,86 mln. JAV dolerių.

„Keller Williams UK“ generalinis direktorius Benas Tayloras pakomentavo: „Karalienės nekilnojamojo turto portfelis apima beveik kiekvieną Jungtinės Karalystės kampą, todėl jį galima vertinti kaip visos D.Britanijos rinkos kilimų ir nuosmukių po COVID-19 veidrodį. Matome, kad Jos Didenybės namai tokiuose regionuose kaip Škotija ir Norfolkas ir toliau brangsta, o Londono rezidencijos prarado dalį savo vertės. Nepaisant to, sostinės rinka yra žinoma dėl savo atsparumo, todėl praėjusių metų kritimas turėtų greitai atsistatyti“.

Apskritai būsto kainos JK pasiekė rekordinį aukštį. Nuo pat pandemijos pradžios būstas Velse smarkiai išaugo dėl prieinamų kainų ir gausybės gamtos vietų, o istoriniuose JK miestuose susidomėjimas būstu yra didesnis nei naujuose.

 

Pasidalink naujiena