Realu.lt

Kas aštuntas butas Graikijoje išnuomojamas trumpam

Kas aštuntas butas Graikijoje išnuomojamas trumpam

Pirmąjį 2020-ųjų pusmetį internetinėse platformose buvo galima rasti tiek pat laisvų kambarių kiek Graikijos viešbučiuose.

Kas atsitiko? Net ir pirmąjį 2020-ųjų pusmetį, kurį neigiamai veikė pandemija, konkurencija tarp viešbučių ir trumpalaikės nekilnojamojo turto nuomos subjektų Graikijoje nemažėjo. Laisvų kambarių ir lovų skaičius tokiose platformose kaip „Airbnb“ ir „HomeAway“ buvo maždaug toks pat kaip Graikijos viešbučiuose, rašoma leidinyje „Ekathimerini“, pateikiant nuorodą į Graikijos Turizmo konfederacijos instituto (INSETE) tyrimą.

Tyrimas atskleidė, kad kas aštuntas objektas Graikijos būsto rinkoje nuomojamas trumpam specializuotose internetinėse platformose.

Skaičiai. Per 12 mėnesių iki 2020 m. birželio mėn. platformose „Airbnb“ ir „HomeAway“ buvo paskelbta apie 179 000 kambarių, butų ir namų su 854 000 lovų nuomą. Daugelis šių objektų buvo atskiri namai ir butai, 2 proc. – viešbučių kambariai, o 9 proc. – atskiri kambariai namuose ir butuose. Didžiausia pasiūla buvo Atikoje (18 proc.), Kikladose (17 proc.), Kretoje (17 proc.) ir Jonijos salose (14 proc.).

Kai kuriuose regionuose vietų, kuriose galima apsistoti, skaičius viršijo viešbučių kambarių skaičių. Kikladose 73 proc. tokių lovų buvo randama „Airbnb“ arba „HomeAway“ platformose. Atikoje šis rodiklis sudarė 69 proc., Peloponese – 66 proc., Jonijos salose – 54 proc., o Tesalijoje – 52 proc.

Šaltinis: prian.ru

Pasidalink naujiena