Realu.lt

Kas laukia Vilniaus NT nuomos rinkos artimoje ateityje?

Kas laukia Vilniaus NT nuomos rinkos artimoje ateityje?

Vilniaus gyvenamojo nekilnojamojo turto nuomos rinka yra įkaitusi kaip niekad. Nuomotojai vos spėja skelbti informaciją apie atsilaisvinusį būstą, o nuomininkai varžosi tarpusavyje, keldami nuomos kainas. Ne paslaptis, jog rinką kaitina į Vilnių plūstantys baltarusiai ir nuo karo bėgantys ukrainiečiai. Kas bus, jei jie visi išvažiuos? Kas laukia Vilniaus nuomos rinkos artimiausiu metu? Įžvalgomis dalijasi Capital nekilnojamojo turto (NT) brokerė Justina Zabarauskienė.

Kas bus, jei visi baltarusiai ir ukrainiečiai išvažiuos iš Vilniaus? „Tokia rizika yra visada”, - sako NT brokerė J. Zabarauskienė. „Investavimas yra neatsiejamas nuo rizikos, todėl kiekvienam investuotojui reikia pasirinkti sau priimtiną rizikos lygį. Išvažiavus dideliam imigrantų kiekiui nuomos kainos galimai sumažėtų, tačiau tinkamai įrengti būstai (galvojant apie ateities perspektyvas ir konkurenciją) visada buvo ir bus paklausūs”.

Anot brokerės, nuomojamas būstas turi atitikti šiuolaikinius gyvenimo standartus, todėl jau įrenginėjant būstą ar tvarkant, keičiant buitinę techniką reikia apie tai pagalvoti.  Pavyzdžiui, jei sugedo skalbimo mašina, ją atnaujinant verta pirkti skalbyklę, turinčią džiovinimo funkciją (žinoma, jei nėra atskiro džiovyklės įrenginio). Pravartu nupirkti indaplovę ar užtikrinti kapitalinį buto valymą keičiantis nuomininkams. Tokie minimalūs pagerinimai dažnu atveju nulemia nuomininkų pasirinkimą, mažesnę buto prastovą ir mažesnius nuomotojų nuostolius.

J. Zabarauskienė sako, jog tai ypač bus svarbu ateityje, kuomet Vilniuje padaugės profesionaliai nuomojamų butų, kuriuos nuomos investiciniai fondai. „Kalba eina ne apie vieną šimtą tokių butų, bet apie tūkstančius butų. Tai bus didelis Vilniaus nuomos rinkos pokytis. Tad privatiems investuotojams reikia ruoštis jau dabar", - sako būsto nuomos rinkoje aktyviai dirbanti brokerė.

Dabar populiariausi 1-2 kambarių butai lengvai randa nuomininkus. Pasak brokerės, vis dažniau nuomininkai pageidauja 3 kambarių butų, kuriuose būtų bent 2 miegamieji kambariai. „Tad investicija į tokius butus taip pat būtų perspektyvi, o ir konkurencinė aplinka kol kas pakankamai nedidelė", - dalijasi J. Zabarauskienė.  

Pasidalink naujiena