Realu.lt

Kas vyksta NT nuomos rinkoje?

Kas vyksta NT nuomos rinkoje?

Gyvenamojo nekilnojamojo turto objektų pardavimo kaina vis kyla. Ekspertai kalba, kad kainų kilimo pabaigos dar nematyti. Kas vyksta su nuomos rinka?

Situacija Lietuvoje - stabili

Kaip galima matyti iš UAB „Ober-Haus” surinktų statistinių balandžio mėnesio duomenų, gyvenamojo nekilnojamojo turto nuomos kainos yra stabilios ir kinta labai mažai. Pagal kainos dydį lyderiauja Vilnius, kur už vieno kambario butą gali tekti sumokėti iki 350 Eur/mėn. gyvenamajame rajone ir iki 480 Eur/mėn. už vieno kambario butą, esantį Centre, Senamiestyje ar Užupyje. Kaune ir Klaipėdoje vieno kambario buto nuomos kaina yra panaši ir priklausomai nuo miesto dalies 2021 m. balandžio mėn. svyravo nuo 170 iki 380 Eur/mėn.

Per pastarąjį mėnesį nuomos kainos kito mažai. Čia labiausiai išsiskiria Klaipėda, kurioje užfiksuotas teigiamas kainų pokytis. 1,2 proc. pakilo didelių - 4 ir daugiau kambarių - butų nuomos kaina ir, priklausomai nuo miesto dalies, kuroje yra butas, svyravo tarp 370-600 Eur/mėn. gyvenamuosiuose rajonuose ir 450-850 Eur/mėn. miesto Centre ir prestižiniuose rajonuose.

Situacija pasaulyje

Lietuvoje nekilnojamojo turto nuomos rinka stabili ir mažai kintanti, tuo tarpu įvairiose pasaulio šalyse situacija su gyvenamojo ploto nuoma yra labai skirtinga.

Žiniasklaida praneša, kad Ispanijoje, Suomijoje, Prancūzijoje būsto, esančio didžiuosiuose miestuose, nuomos kaina ima mažėti. Pavyzdžiui, Barselonoje nuomos kaina sumažėjo 17,3 proc., Madride - 14,9 proc. Remiantis portalo „Spitogatos“ nekilnojamojo turto kainų indeksu, nekilnojamojo turto kainos Graikijoje per metus padidėjo 3,7% iki vidutiniškai 1240 Eur už kv. m. Tuo tarpu vidutinės nuomos kainos tuo pačiu laikotarpiu sumažėjo 0,8%, iki 6,8 Eur už kv. m per mėnesį, rašo „Ekathimerini“.

Nuomos kainų mažėjimą sąlygoja dėl pandemijos įvesti griežti apribojimai turizmui ir aptarnavimo sferai.

Pasidalink naujiena