Realu.lt

Ketinate įstiklinti balkoną? Štai ką privalote žinoti. Statybos inspekcijos informacija

Ketinate įstiklinti balkoną? Štai ką privalote žinoti. Statybos inspekcijos informacija

Balkonas - vis labiau populiarėjanti daugiabučių gyventojų laisvalaikio leidimo vieta, o ne vien tik papildoma erdvė daiktams sandėliuoti. Dažnai atvirus balkonus gyventojai nori įstiklinti, tokiu būdu taupydami šilumos energiją žiemą ar balkone įsirengdami jaukią vietą pavakario arbatai ar vakaro skaitiniams. Statybos inspekcija dažnai sulaukia klausimų dėl atviro balkono įstiklinimo. Kokių reikalavimų privalu laikytis, norint atlikti tokius darbus?

Atviro balkono įstiklinimas, įrengiant lengvas konstrukcijas, yra priskirtinas statinio paprastojo remonto darbams, kuriais keičiama daugiabučio gyvenamojo pastato išvaizda.

Statybą leidžiantis dokumentas (SLD) balkono stiklinimui būtų privalomas, jei daugiabutis yra kultūros paveldo statinys arba yra mieste, konservacinės apsaugos prioriteto ar kompleksinėje saugomoje teritorijoje, kultūros paveldo objekto teritorijoje, kultūros paveldo vietovėje.

Jei balkonas stiklinamas daugiabutyje, kuris nėra kultūros paveldo statinys ir nepatenka į išvardintas teritorijas, tai tokiu atveju statybą leidžiančio dokumento (t.y. leidimo atlikti paprastąjį daugiabučio remontą) gauti nereikia.

Statybą leidžiančius dokumentus (SLD) išduoda savivaldybės administracija pagal projektuotojo parengtą paprastojo remonto aprašą arba paprastojo remonto projektą (kultūros paveldo statinio atveju).

Daugiabučio gyventojas, nusprendęs įstiklinti balkoną, prieš teikdamas prašymą gauti statybą leidžiantį dokumentą, turėtų gauti daugumos butų ir kitų patalpų savininkų sutikimą įformintą protokolu dėl numatytų darbų atlikimo, nes pastato išorinės sienos yra bendrojo naudojimo objektas.

Pasidalink naujiena