Realu.lt

Kinijoje rekordinis naujos statybos kainų kritimas

Kinijoje rekordinis naujos statybos kainų kritimas

Kinijoje naujos statybos būsto kainos krenta sparčiausiai per šešerius metus. Tarptautiniai investuotojai ima prarasti pasitikėjimą vietine nekilnojamojo turto rinka.

Kinijoje naujų projektų, pradėtų statyti šių metų sausio-spalio mėnesiais, kainos nukrito 7,7 proc., lyginant su praėjusių metų atitinkamu periodu. Per paskutinį mėnesį naujos statybos būsto kaina sumažėjo 0,2 proc. Tai yra didžiausias kainos sumažėjimas nuo pat 2015 m. vasario.

Pastaraisiais mėnesiais šalies nekilnojamojo turto rinka buvo supurtyta, nekilnojamojo turto milžinei „Evergrande” iš visų jėgų stengiantis sumokėti palūkanas savo kreditoriams. Kiniją taip pat paveikė nauja Covid atvejų banga ir didžiuliai elektros energijos tiekimo sutrikimai.

Nuotaikos Kinijos nekilnojamojo turto rinkoje, kuri sudaro apie ketvirtadalį visos šalies ekonomikos, vis labiau prastėja, nes ne tik „Evergrande”, bet ir kiti pagrindiniai vystytojai susidūrė su sunkumais vykdyti įsipareigojimus. Ši skolų krizė sukėlė tarptautinių investuotojų susirūpinimą.

Naujos statybos būsto kainų augimą stabdo ir tikslingai taikomos rinkos vėsinimo priemonės.

Japonijos banko vadovas Haruhiko Kuroda teigė manantis, kad nekilnojamojo turto problemos Kinijoje greičiausiai nesukels pasaulinio šoko, nes didžiųjų kompanijų skolos kreditoriams už šalies ribų buvo palyginti mažos.

„Nesitikime, kad nekilnojamojo turto problemos Kinijoje labai paveiks Japonijos ekonomiką ar finansines institucijas. Taip pat nematome didžiulės rizikos šalies nekilnojamojo turto rinkai“, – sakė Kuroda.

Šaltinis: prian.ru

Pasidalink naujiena