Realu.lt

Kroatijos nekilnojamojo turto rinka nenustojo augusi net per pandemiją

Kroatijos nekilnojamojo turto rinka nenustojo augusi net per pandemiją

Nekilnojamojo turto pardavėjai praneša, kad per karantiną nuolat organizavo virtualias ekskursijas, o pirkėjai, negalėję atvykti pavasarį, apsilankė liepos, rugpjūčio ir rugsėjo mėnesiais. 

Situacija. Nepaisant 2020 metų kovo mėnesį įvestų karantino ribojimų, Kroatijos nekilnojamojo turto rinka, stabiliai augusi keletą metų, išliko nepakitusi, rašo „The New York Times“.

Citata. „Croatia Sotheby‘s International Realty“ brokerė Mirjana Miketić sakė: „Rinka niekada nebuvo mirusi. Atrodo, pirkėjai tik atidėjo priimtus sprendimus dviem ar trims mėnesiams.“ Ji pasakojo, kad galimiems pirkėjams organizavo virtualias ekskursijas per visą izoliacijos laikotarpį. O tie, kas planavo atvykti pavasarį, nukėlė kelionę į liepos, rugpjūčio ir rugsėjo mėnesius.

Pirkimų didėjimas. „Adrionika Consultncy“ vyriausioji konsultantė Jelena Nevskaja pasakojo, kad dėl turizmo pirkėjai daugiausia teiraujasi apie nekilnojamąjį turtą, esantį palei Adrijos jūros pakrantę. Remiantis įmonės ataskaita, 2020 metų gegužės ir birželio mėnesiais iš užsieniečių gauta dvigubai daugiau užklausų, lyginant su tuo pačiu 2019 metų laikotarpiu. Daugelis domėjosi atokiomis vilomis su baseinais, esančiomis Istrijos pusiasalyje, kurių kainos 300 000–350 000 eurų, ir Dalmatijos pajūrio vilomis už 1,5–2 mln. eurų.

Citata. „Pastebėjome, kad gerokai daugiau žmonių ieško namų ir sklypų statyboms, lyginant su butų paklausa. Dėl koronaviruso ir žemės drebėjimo žmonės nori turėti nuosavą žemės lopinėlį“, – sako Zagrebo agentūros „Opereta“ direktorius ir Nekilnojamojo turto brokerių paslaugų asociacijos prie Kroatijos prekybos rūmų viceprezidentas Boro Vujovićius.

Pasak eksperto, dėl pandemijos regione didėjo pirkėjų aktyvumas, susijęs su poilsio namais ir žemės ūkio paskirties žeme, nes klientai ieško švaraus oro ir vandens, taip pat nori įsikurti arčiau Zagrebo ir jūros: „Po pandemijos gerokai padidėjo izoliacijos ir gamtos vertė.“

Kas perka? Remiantis „Sotheby‘s“ ataskaita, užsieniečių dalis Kroatijos nekilnojamojo turto rinkoje sudaro apie 15 proc., paprastai vyrauja slovėnai dėl sienos su Kroatija.

Pasak Mirjana‘os Miketić, šiais metais daugiausia užklausų gauta iš austrų, slovėnų ir vokiečių. Specialistei pritaria įmonės „Croatian Property Services“ direktorius Peteris Ellisas, pastebėjęs didesnį vokiečių aktyvumą Istrijos pusiasalyje.

Šaltinis: prian.ru

 
 

Pasidalink naujiena