Realu.lt

NT kainos kitose šalyse. Ar tik Lietuvoje kainos kyla į viršų?

NT kainos kitose šalyse. Ar tik Lietuvoje kainos kyla į viršų?

Nesiliauja visi stebėtis kainų pasiutpolke Lietuvos nekilnojamojo turto rinkoje. O kas vyksta pasaulyje? Ar ir ten NT kainos kyla į viršų? O gal Lietuvoje susiklosčiusi situacija yra unikali?

Švedija: NT kainos kyla, nepaisant pandemijos

Švedijoje stebimas nekilnojamojo turto kainų augimas. Kaip atskleidė šalies analitinės kompanijos „Valuegard“, vertinančios kainų dinamiką nekilnojamojo turto rinkoje, atliktas tyrimas, 2021 m. kovo mėn. nekilnojamojo turto mėnesinis kainų kilimas Švedijoje siekė 2,1 proc., o metinis – 15,5 proc. Lyginant su šių metų vasario mėnesiu, namų kainos padidėjo 2,8 proc., butų – 1 proc., skelbia naujienų portalas The Local. NT kainos kyla nepaisydamos pandemijos ir kol kas nematyti jokių šio kilimo lėtėjimo ženklų. 

Nuo koronos viruso pandemijos pradžios nuosavų namų kainos Švedijoje pakilo daugiau nei 20 proc. ir tai yra didžiausias kainų šuolis per visą rinkos stebėjimo laikotarpį, teigia „Valuegard“. Tačiau pačių namų pardavimų skaičius liko panašus į prieš metus buvusį. Tuo tarpu butų kainos Švedijoje per metus padidėjo 8 proc., panašiai, kaip ir kiekvienais metais, tačiau rekordiškai aukštai pakilo butų pardavimo sandorių skaičius. Rinkos stebėtojai pastebi susiklosčiusią gana neįprastą situaciją: namų pardavimų skaičius iš esmės nepasikeitė, tačiau ženkliai pakilo jų kaina, tuo tarpu butų sandorių skaičius yra rekordiškai aukštas, o jų kainos kilimas mažai skiriasi nuo įprastinio kasmetinio kilimo.

Šveicarija: kainos kyla, ypatingai prabangių namų sektoriuje

Pirmąjį šių metų ketvirtį Šveicarijoje, kaip ir daugumoje Europos šalių, stebimas nekilnojamojo turto kainų augimas, ypatingai prabangių namų sektoriuje.

Aukštesnės klasės vienbučių namų kaina Šveicarijoje nuo pandemijos pradžios pakilo 6,4 proc., praneša tyrimų bendrovė Fahrländer Partner (https://fpre.ch/wp-content/uploads/meta_immo_ch_de.pdf). Žymesnis augimas pastebimas ir šalies kalnuotose vietovėse. Specialistai tai sieja su karantinu, nes žmonės, priversti daugiau laiko leisti namuose ir mažiau kontaktuoti su kitais, nori tai daryti gražioje ir vaizdingoje aplinkoje.

Kiek kitokia situacija yra butų rinkoje. Čia kainos daugiau kilo žemesnės ir vidutinės kainos segmentų butų. Augimas sudarė 6,3-6,8 proc. palyginus su tuo pačiu praėjusių metų ketvirčiu. Tuo tarpu aukštesnės klasės butų kainos kreivė krypsta priešinga linkme ir po truputį ima leistis (-1,o proc.).

Vokietija: kainos kyla dėl palankių sąlygų įsigyti būstą

Vokietijoje nekilnojamojo turto kainos kyla, kaip ir pastaruosius 10 metų. Namai brangsta labiau nei butai. Priklausomai nuo regiono, vienbučių ir dvibučių kainos Vokietijoje pakilo 6,4-12,3 proc., lyginant su praėjusiais metais, tuo tarpu butų kainos per metus paaugo vidutiniškai 6 proc. Aukščiausios kainos išlieka šalies pietuose, o sparčiausiai kainos kyla Berlyne ir Hamburge.

Kainų augimą didžiąja dalimi įtakoja išaugusi paklausa. Tai ypatingai ryšku didmiesčiuose, turinčiuose daugiau studijų galimybių ir laisvų darbo vietų. Jaučiamas ir parduodamų objektų trūkumas, kas taip pat prisideda prie NT kainų didėjimo. Paklausą augina ir žemos palūkanų normos: gyventojai skuba pasinaudoti proga įgyvendinti savo svajonę – turėti nuosavus namus.

Šaltinis: prian.ru

Pasidalink naujiena