Realu.lt

NT nuomos tendencijos Vilniuje 2021-2022 m.

NT nuomos tendencijos Vilniuje 2021-2022 m.

Vilniuje, kasmet vis daugėjant nuomojamų būstų ir atsirandant cooliving‘o projektų, vis sunkiau konkuruoti dėl geresnių (ir mokesnių) nuomininkų. Toliau pateikiamos šiai dienai aktualios NT nuomos tendencijos, kurios dar aiškiau bus matomos per ateinančius metus.

Nuomininkai vis dažniau būsto vietą renkasi ne tik pagal galimybę susisiekti viešuoju transportu. Jie taip pat vertina, ar šalia yra nuomojamų paspirtukų, dviračių takų, nuomojamų automobilių parkavimo zonų, ar teikiamos maisto pristatymo į namus paslaugos. 

Daugėja nuomininkų su augintiniais. Tai yra pasaulinė tendencija ir galima tai ignoruoti (prarandant galimus nuomininkus) arba susitaikyti ir suvaldyti riziką (kaip tai padaryti, skaitykite ČIA).

Populiarėja VIDEO apžiūros – pastaraisiais metais vis dažniau nuomininkams užtenka apžiūros nuotoliniu būdu arba tiesiog video filmuko.

Darbo vieta kelia būsto vertę bei likvidumą. Išpopuliarėjus nuotoliniam darbui, nuomininkai daug dėmesio kreipia į nuolatinės darbo erdvės patogumą. Dažnai pastebima, jog nuomininkai, apžiūrinėdami būstą, galvoja, kur galėtų būti jų darbo vieta.

Programėlių naudojimas - vis dažniau savininkai naudoja išmaniąsias platformas NT nuomos administravimui. Pavyzdžiui, nemokamas lietuvių kūrėjų ilgalaikės nuomos administravimo įrankis https://properenty.com/lt/. Labai rekomenduoju pabandyti! 

Dviračių saugyklos / sandėliukai / rūsiai tampa prabanga ir dideliu privalumu nuomojantis. Juk visada pritrūksta vietos susidėti visiems daiktams.

Televizoriai ir vėl tapo populiarūs. Iki pandemijos dažniau juos prašydavo išvežti (kaip daiktus, užimančius vietą), o dabar nuomininkai prašo, jog bute būtų televizorius. Tiesa, televizoriai tinka ne bet kokie, o išmanieji, turintys „smart“ funkciją.

Indaplovės ir skalbinių džiovyklės tampa dideliu privalumu nuomininkams. Dažnai tenka išgirsti iš potencialių nuomininkų: „net nežiūrime butų be indaplovės“.

Nuomininkai tampa vis reiklesni būsto švarai. Neabejotinai pats veiksmingiausias ir pigiausias konkuravimo būdas yra tiesiog nuomojamo būsto švara. Turiu omenyje generalinį būsto valymą. Nepatikėsite, kiek nuomininkų komentuoja: „Paskutinį butą po buvusių gyventojų šveitėme kelias paras, tad to kartoti nebenorime…”. Reikalavimas švarai tiek nuomos sutarčiai pradedant galioti, tiek ir nuomos laikotarpio pabaigoje, tampa nauja norma. Dėl šios priežasties pastaraisiais metais vis dažniau taikomi valymo mokesčiai, skirti generalinio būsto valymo paslaugoms užsakyti.

Savo patarimais ir įžvalgomis dalinosi viena sėkmingiausių, ilgametę patirtį turinti Capital tinklo brokerė Justina Zabarauskienė.

Pasidalink naujiena