Realu.lt

NT rinkoje baimės praktiškai nebėra – Ž. Mauricas

NT rinkoje baimės praktiškai nebėra – Ž. Mauricas

Per pirmąjį karantiną pernai sulėtėjusioje nekilnojamo turto (NT) rinkoje antrojo karantino metu šiemet baimės praktiškai nebėra, sako banko „Luminor“ vyriausiasis ekonomistas Žygimantas Mauricas.

„Lakmuso popierėlis yra būsto rinkos situacija. Matome, kad būsto rinka pirmojo karantino metu taip, ji sureagavo, sandorių ir pardavimų skaičius buvo kritęs ir pakankamai reikšmingai“, – „Luminor“ ekonomikos apžvalgos pristatyme kalbėjo Ž. Mauricas.

„Bet antro karantino metu tos baimės praktiškai nebėra ir netgi gruodžio mėnesį Vilniuje buvo nupirktas rekordinis skaičius naujų butų“, – pridūrė jis.

Ekonomistas pabrėžė, kad individualių namų ir sklypų sandorių skaičius pernai buvo netgi didesnis, nei užpernai.

„Ypatingai šiame kontekste išsiskiria Vilnius ir Kaunas, kur galima sakyti, kad krizė netgi visiškai nesijaučia“, – teigė jis.

Ž. Mauricas taip pat atkreipė dėmesį, kad naujo būsto įsigijimui skirto finansavimo suma pernai išaugo.

„Tai, vėlgi, labai neįprasta situacija kriziniam periodui“, – pabrėžė „Luminor“ ekonomistas.

Registrų centro duomenimis, pernai Lietuvoje įsigyta 129 tūkst. nekilnojamojo turto (NT) objektų – 0,6 proc. mažiau nei 2019 metais. Pernai mažėjo butų, tačiau kiek augo sklypų ir namų pardavimai.

Reikšmingai NT sandorių mažėjo pernai balandį, kuomet šalyje galiojo griežtas karantinas, tačiau artėjant vasarai ir ribojimams laisvėjant, NT rinkoje pradėtas stebėti pagyvėjimas.

Kaip praėjusią savaitę skelbė Registrų centras, NT rinkoje aktyvumas buvo jaučiamas ir šių metų pradžioje – sausį, sudarytų ir įregistruotų pirkimo-pardavimo sandorių kiekis beveik nesiskyrė nuo praėjusių metų.

Autorius Paulius Viluckas

Šaltinis: BNS

Pasidalink naujiena