2022-07-18

NT rinkos aktyvumas - sandoris kas 16 minučių

Registrų centro duomenimis, 2021 m. nekilnojamojo turto (NT) rinka buvo rekordinė tiek sandorių skaičiumi, tiek perleisto turto verte. Neįprastas rinkos aktyvumas atsispindi ir NT agentūrų veikloje. Viena jų - lyderiaujantis NT paslaugų tinklas „Capital” - rekordinius rezultatus atšventė Kauno Žalgirio arenoje.

NT rinkos aktyvumas - sandoris kas 16 minučių 1
NT rinkos aktyvumas - sandoris kas 16 minučių 1

Sandoris kas 16 minučių

Kaip skelbė Registrų centras, 2021 m. Lietuvoje iš viso buvo sudaryta daugiau kaip 160 tūkst. nekilnojamojo turto perleidimo kitam savininkui sandorių. Lyginant su 2020 m. bendras sandorių skaičius padidėjo 24 proc.

Tokį patį sandorių padidėjimą fiksavo ir „Capital”. Kas 16 minučių buvo sudaromas sandoris, kuriame dalyvavo tinklo brokeris. 2020 m. tinklo sandoris buvo fiksuojamas kas 20 minučių. Sandorių skaičius nuo 6136 2020 m. praėjusiais metais šoktelėjo iki 7587.

Anot vieno geriausių „Capital“ brokerių Česlovo Savicko, toks rinkos aktyvumas yra ekonomiškai paaiškinamas. „Kai taip stipriai pakilo darbo užmokestis ir padidėjo būsto įperkamumas, natūralu, jog žmonės pradėjo jį pirkti“, - sako brokeris.

„Capital” tinkle visoje Lietuvos teritorijoje dirba daugiau kaip 400 NT brokerių. Praėjusiais metais jie pardavė ar išnuomojo turto, kurio vertė siekė net 545 670 000 eurų. Šis rodiklis išaugo 42 proc., lyginant su 2020 m. Tokiam rodiklio pokyčiui įtakos turėjo ne tik itin išaugęs rinkos aktyvumas, bet ir padidėjusios NT objektų kainos. „Ober-Haus” duomenimis, NT kainos praėjusiais metais pakilo 22,6 proc.

Aktyvus darbymetis brokeriams

Esant tokiai aktyviai rinkai, NT brokeriams darbo netrūko. Nors atrodytų, kai pirkėjų susidomėjimas nekilnojamuoju turtu yra toks didelis, parduoti butą ar sklypą nėra sudėtinga, vis dėlto daugėjo nekilnojamojo turto savininkų, kurie kreipėsi į brokerius pagalbos parduodant ar išnuomojant jų turtą. Savo turtą brokeriams jie patikėjo siekdami išvengti pardavimo proceso klaidų, kurios galėjo jiems brangiai kainuoti, taupydami ir brangindami savo laiką, nenorėdami prisiimti rūpesčių, susijusių su pirkėjų paieška.

Parduodamų ir nuomojamų būstų pasiūlos sumažėjimas apsunkino būsto paiešką pirkėjams. Tai juos taip pat paskatino kreiptis į brokerius, kurie apie parduodamus, nuomojamus ar dar tik planuojamus parduoti ar nuomoti objektus turi daugiausia informacijos. Be to, šiuo pirkėjams nepalankiu laikotarpiu brokeriai savo klientams, ieškantiems būsto, padėjo laimėti ne vieną aukcioną ir įsigyti būtent tą būstą, kurio jie norėjo.

„Su paieška dirbantiems brokeriams dabar yra labai aktyvus laikas, bet kartu ir sudėtingas, nes patrauklių objektų rinkoje labai trūksta“, - dalijasi „Capital“ geriausiųjų brokerių trejetuke atsidūręs Tomas Rusakas ir priduria, jog šiandien pats paieškos procesas užtrunka šiek tiek ilgiau, tačiau su profesionalo pagalba jis būna sėkmingas.

„Capital Grand Awards” - laukiamiausias metų renginys, šiemet vykęs Kauno Žalgirio arenoje. Ši kasmetinė „Capital” tinklo šventė - geriausius rezultatus pasiekusių tinklo narių pagerbimas ir apdovanojimas. Šių metų renginio metu aktyviausiu „Capital” brokeriu paskelbtas Stanislovas Kavoliūnas 2021 m. pasirašė 112 sutarčių su naujais klientais, o štai

Arūnas Pranevičius, tarpininkavęs sudarant 181 NT sandorį, tapo daugiausia sandorių 2021 m. įvykdžiusiu brokeriu visame tinkle.

Pakilusios nekilnojamojo turto kainos augino ir brokerių uždarbius. Per 2021 m. vidutinis „Capital” tinklo brokerio mėnesinis atlygis išaugo 43 proc. iki 3 371 euro, kai tuo tarpu vidutinis atlyginimas Lietuvoje, remiantis Statistikos departamentu, praėjusiais metais padidėjo apie 10 proc.

„Capital” tinklo geriausiųjų brokerių trejetukas 2021 m. kartu uždirbo daugiau nei 865 tūkst. eurų. Rekordinis metinis brokerių atlygis rodo, kaip savo profesionalumu, darbu, atsidavimu klientams galima pasiekti įspūdingų rezultatų. Geriausieji 2021 m. „Capital” brokeriais tapo Česlovas Savickas, Mantas Mikočiūnas ir Tomas Rusakas.

Ar šis laikotarpis aukso amžius NT brokeriams? „Rinkoje esu jau 15 metų ir tikrai galiu pasakyti, kad stabiliai, atsakingai ir gerai dirbantis brokeris visada rodo gerą rezultatą ir suteikia tikrai kokybišką paslaugą, tačiau sutinku, kad pandeminis ir popandeminis laikotarpis pridėjo žibalo į ugnį ir tikrai palengvino pardavimus”, - dalijasi vienas geriausių tinklo brokerių T. Rusakas.

Iš beveik trisdešimties tinklo NT agentūrų geriausiu biuru jau kelerius metus iš eilės tapo „Capital Team”. Antrą vietą geriausių biurų trejetuke užėmė „Capital Kaunas”, trečioji vieta atiteko įspūdingų rezultatų pasiekusiam „Capital Smart”.

Augti padėjo ir kitos paslaugos

„2021-ieji „Capital” buvo geri ir sėkmingi metai. Jei visa rinka vidutiniškai paaugo 24 proc., tai „Capital” per praėjusius metus paaugo 34 proc.”, - praėjusių metų rezultatais dalijasi „Capital” tinklo įkūrėjas ir vadovas Dmitrij Semionov.

NT paslaugų tinklas „Capital” teikia ne tik tarpininkavimo paslaugas. „Capital” vardas vienija ir būsto paskolų brokerius, turto vertintojus, matininkus, statybos ir apdailos specialistus, projektuotojus ir architektus, draudimo brokerius, laivų ir jachtų specialistus.

„Tarpininkavimo srityje tokio spartaus augimo, koks buvo pastaruosius devynerius metus, pasiekti vargu ar bepavyks. Tarpininkavimo rinkoje esame vienareikšmis lyderis ir daugiau augti Lietuvoje tampa vis sunkiau. Visai kita situacija yra su mūsų tinklo paslaugų spektru. Čia mes turime dar daug erdvės augimui. Kol kas šiame sektoriuje užimame labai mažą rinkos dalį. Nematau priežasčių, kodėl negalėtume tapti lyderiais ir kitose NT sferose”, - sako D. Semionov.

Reikšmingiausiai prie viso tinklo sėkmės 2021 m. prisidėjo „Capital Credit”. „Capital Credit” - pirmieji Lietuvos banko patvirtinti nepriklausomi būsto paskolų tarpininkai Lietuvoje. Jų paslaugomis naudojasi vis daugiau perkančiųjų būstą. „Capital Credit” profesionalų teikiama nauda klientams: konsultacijos apie galimybę gauti būsto paskolą, reikalingų dokumentų pateikimas bankams, derybos su bankais dėl geresnių paskolų sąlygų ar apskritai paskolos suteikimo sudėtingesniais atvejais.

„Klientui yra patogu, kai jis ateina į vieną kompaniją ir išsprendžia visus su NT susijusius klausimus. Jei mes norime būti ta kompanija, kurią klientai rinksis tiek šiandien, tiek ir ateityje, turime šį paslaugų projektą įgyvendinti, kad ir kaip sudėtinga būtų. Kol žiūrėsime į viską tik iš savo pusės ir ieškosime naudos tik sau, toli nenukeliausime. Svarbiausia - kliento poreikio patenkinimas. Taigi, „Capital kiekviename žingsnyje” yra pagrindinis šių metų tikslas ir siekis”, - šių metų planais dalinasi NT paslaugų tinklo „Capital” įkūrėjas ir vadovas D. Semionov.