Realu.lt

Nuomokis ir pirk - greitesnė kelionė savo būsto link

Nuomokis ir pirk - greitesnė kelionė savo būsto link

Kelias iki nuosavo būsto daugeliui atrodo ilgas ir pernelyg sudėtingas. Daugiausia laiko ir pastangų reikalauja pradinio įnašo kaupimas. Kol žmogus taupo pradiniam įnašui, nekilnojamojo turto rinka nestovi vietoje. Kylant būsto kainoms, atitinkamai didėja ir pradinio įnašo suma. Kaip kelionę savo būsto link pagreitinti ir neprarasti laiko, pinigų ir gyvenimo kokybės? Apie tai kalbamės su, nepriklausomo „nuomokis ir pirk” paslaugos teikėjo, pardavimų vadove Diana Kliukovska.

NUMAI - „nuomokis ir pirk” paslaugą siūlanti įmonė. Įdomus ir įmonės pavadinimo pasirinkimas. Kaip kilo idėja pasiūlyti rinkai tokią paslaugą?

Tradiciškai žmogus, norintis įsigyti savo namus, kelis metus nuomojasi svetimą būstą, taupo pradiniam įnašui, gauna paskolą ir tik po to apsigyvena savo namuose. Per tą laiką jam greičiausiai tenka kelis kartus kraustytis, o taupymas užtrunka dėl sparčiai augančių NT kainų.

Pagalvojome, kad galime šią kelionę pakeisti - padaryti ją patogesne ir greitesne.

Europoje esame pirmasis nepriklausomas operatorius, pasiūlęs tokią alternatyvą. Tačiau panašus modelis jau apie dešimtmetį sėkmingai veikia JAV.

Numas - tai pirmasis lietuviškas namas. Nuo to ir kilo mūsų pavadinimas.

Kuo NUMAI skiriasi nuo kitų „Rent2buy” paslaugas siūlančių bendrovių?

NUMAI siūlomas modelis skiriasi nuo vystytojų siūlomo, nes mes leidžiame rinktis iš visų rinkoje parduodamų kokybiškų būstų - tiek naujos, tiek senos statybos. Be to esame nepriklausomas operatorius - atstovaujame klientą, o ne pardavėją. Todėl kiekvieną kliento pasirinktą būstą vertiname labai atidžiai. Deja, būna atvejų kai tenka atsisakyti pirkti tam tikrus objektus dėl nelegalios statybos, neteisingos kainos ar kitų objektyvių priežasčių. Besikreipiantys į mus tai labai vertina, nes gali būti tikri, jog perka kokybišką būstą ir moka teisingą kainą.

NUMAI pardavimų vadovė Diana Kliukovska

Ar Lietuva nėra per maža rinka tokiai paslaugai?

Lietuva yra pakankamai nedidelė rinka, tačiau mūsų pagrindinis tikslas „namuose” yra išsigryninti modelį, įsivertinti jo aktualumą.

Planuose yra plėtra į kitas Europos šalis. Neužilgo startuosime Estijoje. 2022 metams jau esame nusižiūrėję kelias patrauklias šalis, kurias šiuo metu analizuojame.

Viena iš problemų, kurią padeda išspręsti NUMAI siūloma paslauga - nesukauptas pradinis įnašas norimam būstui. Kokiose dar situacijose žmonėms vertėtų kreiptis į Jūsų įmonę?

Pagrindinės priežastys, kodėl žmonės kreipiasi į NUMAI, yra noras gyventi savo namuose, galimybė užfiksuoti būsto kainą bei rinktis iš beveik visų Vilniuje ir Kaune parduodamų objektų.

Pradinio įnašo kaupimas dalimis yra viena iš pagrindinių priežasčių, tačiau turime nemažai klientų, kuriems nepavyko gauti banko paskolos, nes, pvz., neseniai pakeitė darbą, užsiima individualia veikla, grįžo iš emigracijos, pajamas gauna kita valiuta ir dar daugybė kitų, suprantamų, gyvenimiškų priežasčių. Tokie klientai supranta, kad laukti prasmės nėra, ir NUMAI jiems yra puikus sprendimas.

Kokią naudą gauna žmogus bendradarbiaudamas su NUMAI?

Išskirčiau dvi esmines naudas. Pirmoji - finansinė, t. y. galimybė šiandien užsifiksuoti būsto kainą 5 metams. Per paskutinius 20 metų būsto kainos Lietuvoje vidutiniškai augo po 7,5% per metus. Mūsų klientai tai supranta ir nori kuo anksčiau užsifiksuoti norimo būsto kainą bei kartu pradinio įnašo dydį. Antroji nauda – emocinė. Tai galimybė būti savo namų šeimininku, dar prieš tampant jų savininku. Klientai gali įsirengti savo namus kaip nori, turėti augintinių ir patys kurti namų taisykles. Tai šiandieniniam žmogui yra labai svarbu.

Ar kiekvienas besikreipiantis gali tikėtis NUMAI pagalbos įsigyjant būstą? Ar yra kriterijai klientams?

Prieš pasirašant sutartis kiekvienas potencialus klientas užpildo trumpą kliento anketą. Kiekvieną situaciją vertiname individualiai, tačiau pagrindiniai kriterijai yra mokėjimų istorija bei pajamų lygis - ar šeimos/asmens pajamų užtenka pragyvenimui ir mėnesiniams mokėjimams.

Šiandieninė situacija NT rinkoje yra itin aktyvi. Kaip Jūs situaciją rinkoje vertinate iš savo pozicijos?

Mes rinką vertiname pozityviai, ir žiūrint į tai, kaip greitai auga ir keičiasi Vilniaus miestas, tikime NT potencialu šiame mieste.

Kokios ateities prognozės šiame sektoriuje?

Tyrimai rodo, jog europiečiai, lygiai kaip ir lietuviai, nori turėti savo namus, tačiau jie susiduria su kliūtimis: kai būsto kainos auga sparčiau nei atlyginimai, būsto įperkamumas mažėja, ir nuosavo (ypač pirmojo) būsto įsigijimas prailgsta. Tai sufleruoja, kad reikia kitokio sprendimo, o „nuomokis ir pirk” modelis tampa vis labiau aktualus visoje Europoje.

Ką patartumėte šiandien būsto ieškančiam ar ketinančiam artimiausiu metu būstą įsigyti?

Labiausiai patartume nepriimti impulsyvių sprendimų ir detaliau pasidomėti būstu bei rajonu. Keli pavyzdžiai, ką tikrai rekomenduoju atlikti kiekvienam pirkėjui:

  1. Rajono infrastruktūra - siūlome įvertinti atstumus iki mokyklų, stotelių, parduotuvių bei kitų jums aktualių taškų. Tai svarbus faktorius, lemiantis gyvenimo kokybę.
  2. Pardavėjas – „pagooglinkite“ įmonę, iš kurios perkate, ir paskaitykite atsiliepimus. Keista, tačiau labai maža dalis pirkėjų atlieka šį svarbų žingsnį.
  3. Perspektyvos – pagalvokite, ar jūsų namų vertė 5-10 metų bėgyje pakils? Ar jau visos rajono vystymo galimybės yra išnaudotos, ar dar jis gali būti plėtojamas?

Mes įvardinome kriterijus būstui, kurie aktualūs visiems planuojantiems įsigyti nuosavus namus. Ir šios gairės padės išsirinkti namus kokybiškesniam gyvenimui.

Tačiau, svarbiausia, nepamirškite, kad namai turi taikytis prie jūsų, o ne jūs prie namų.

Įsikurkite savo namuose: nuomokitės ir pirkite su numai.lt

Pasidalink naujiena