Realu.lt

Pandemija sumažino užsieniečių aktyvumą Estijos NT rinkoje

Pandemija sumažino užsieniečių aktyvumą Estijos NT rinkoje

COVID-19 pandemija gerokai sumažino užsieniečių aktyvumą Estijos nekilnojamojo turto (NT) rinkoje, skelbia portalas kinnisvara24.ee.

Per tris šių metų ketvirčius užsieniečiai Estijoje sudarė 2605 NT įsigijimo sandorius – 20,5 proc. mažiau nei per tą patį laikotarpį pernai.

Estijos žemės departamento duomenimis, daugiausiai tokių sandorių sudarė Suomijos (1174), Rusijos (114), Vokietijos (64), Jungtinės Karalystės (45), JAV (17) piliečiai. Suomijos piliečių sudarytų sandorių skaičius beveik nepakito, tuo tarpu Rusijos – sunyko perpus.

Portalas pažymi, jog smarkiai kritęs tokių sandorių skaičius yra tiesioginis užsieniečių atvykimo į Estiją ribojimo dėl pandemijos padarinys.

„Užsieniečius Estijos būsto rinka domina ne tik dėl šeimyninių ar verslo reikalų, bet ir todėl, kad nuomos pelningumas yra didesnis nei daugelyje kitų šalių“, – sakė kinnisvara24.ee vadovė Katrin Aron.

Dažniausiai būstą užsieniečiai perka sostinėje Taline ar jos apskrityje, o populiariausios iš kitų apskričių – Rytų Viru, Pernu, Sarės.

Redaktorius Svajūnas Laukineitis

Šaltinis: BNS

Pasidalink naujiena