Patarimai kaip paruošti namus pardavimui

Penktadienis, 26 sausio 2018

PIRMO ĮSPŪDŽIO SVARBA. Jūsų namai – Jūsų tvirtovė. 

Vos nusprendžiate parduoti savo namus, jie tampa pardavimo objektu. Norėdami pasiekti maksimaliai sėkmingą rezultatą turime suprasti, kad potencialus pirkėjas ieškos emocijos, įspūdžio ir akims patrauklaus vaizdo. Taigi pirmieji įspūdžiai labai svarbūs, o galbūt net lemiantys.

Patarimai kaip paruošti namus pardavimui 1
Patarimai kaip paruošti namus pardavimui 1

Mūsų profesionalai pasiruošę jums padėti parduoti ar išnuomoti nekilnojamąjį turtą. Užtikrinsime, kad jūsų namai sukurtų neišdildomą pirmąjį įspūdį.

NEPAMIRŠKITE, PIRMAS ĮSPŪDIS GALI BŪTI LEMTINGAS.


PASIRŪPINKITE, KAD BŪSTAS NUŠVISTŲ IŠ VIDAUS

 1. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kas pasitinka potencialius pirkėjus, atvėrus lauko duris. Pirmą kartą apžiūrint būstą, jutiminiai pojūčiai gali būti lemiantys. Atsistokite prie savo lauko durų slenksčio. Ar čia tvyro ramybė, šviesos, šilumos ir jaukumo atmosfera?
 2. Prieš priimdami potencialius pirkėjus nepamirškite išvėdinti patalpų. Gaivus oras ir švaros pojūtis – neatsiejami dalykai.
 3. Pasirūpinkite bendrųjų erdvių (koridorių, laiptinių, sandėliukų) švara. Nepamirškite išvalyti namo ar buto viduje įrengtų pagalbinių patalpų.
 4. Atsikratykite nereikalingais daiktais – tai kambariams suteiks švarios, gaivios erdvės įspūdį.
 5. Atkreipkite pirkėjų dėmesį į namuose tvyrančią šviesią atmosferą. Jei patalpose nėra daug natūralios šviesos, į pagalbą pasitelkite papildomą apšvietimą – šviestuvus, žvakes bei šviesą atspindinčius paviršius.

Pasirūpinkite, kad, pirmą kartą įžengus pro duris, pasitiktų svetinga, jauki atmosfera. Potencialūs pirkėjai bus sužavėti.


 PAGYVINKITE SVETAINĘ

Svetainėje praleidžiame labai daug laiko. Labai svarbu, jog čia vyrautų maloni, atpalaiduojanti aplinka. Nepamirškite, kad, norint sukurti stilingą erdvę, būtina išmesti iš svetainės nebūtinus daiktus.

 1. Stenkitės išnešti kuo daugiau nereikalingų daiktų. Bet kuriuo atveju turėsite viską supakuoti kraustydamiesi, taigi padarykite tai anksčiau.
 2. Kruopščiai sutvarkykite kambarį ir tą daryti pradėkite nuo lubų. Pasitelkite profesionalus minkštiems baldams ir kilimams išvalyti. Jei jūsų kilimai ar baldai susidėvėję ir sunkiai išvalomi – pakeiskite arba išmeskite juos.
 3. Jei kambarį reikalinga perdažyti, rinkitės pastelines, šiltas, neutralias spalvas.
 4. Pagyvinti minkštuosius baldus galima atnaujinant arba pakeičiant pagalvėlių užvalkalus. Rinkitės prie svetainės apdailos derančius raštus ir spalvas.
 5. Pasirūpinkite, kad svetainės aplinka atitiktų sezoniškumą: būtų šilta ir jauku žiemą, vėsu ir gaivu vasarą. Įsivaizduokite jaukiai besikūrenantį židinį šaltą žiemos vakarą ar gaivaus vėjo gūsį pro atvirus langus tvankią vasaros dieną.
 6. Bendro įvaizdžio paslaptis slypi smulkmenose. Nepamirškite kambario sienų – papuoškite jas paveikslais. Baldų paviršius dekoruokite knygomis, žurnalais, dekoraciniais interjero elementais. Pagyvinkite patalpas kambariniais augalais ar gėlėmis.

 PASIRŪPINKITE MALONIU VIRTUVĖS AROMATU

Funkcionali ir patraukli virtuvė gali padėti parduoti būstą. Virtuvės atnaujinimas kainuos brangiau nei kitų erdvių, tačiau šios patalpos įvaizdis ir būklė sukuria didžiulę pridėtinę vertę.

 1. Kritiškai įvertinkite savo virtuvės būklę. Pagyvinti vaizdą galima naujomis baldų rankenėlėmis. Nefunkcionuojančias baldų dalis pakeiskite naujomis, jei reikalinga, atgaivinkite baldų laku ar dažais.
 2. Pasirūpinkite, kad neliktų naminių gyvūnų buvimo pėdsakų. Išneškite visus su savo augintiniais susijusius daiktus, indus ir baldus. Aprodydami virtuvės patalpas, pasirūpinkite, kad gyvūnų virtuvėje nebūtų.
 3. Patikrinkite vandens maišytuvus ir jų dalis, jei reikalinga, sutaisykite arba pakeiskite naujais.
 4. Atidžiai apžiūrėkite visus virtuvės baldų ir prietaisų paviršius. Jie privalo būti švarūs tiek iš vidaus, tiek iš išorės.
 5. Stenkitės, kad ant virtuvės darbastalių paviršių nebūtų nereikalingų daiktų, sudėkite juos į spinteles. Švari erdvė patrauklesnė ir atrodo lengviau prižiūrima.

 SUŠILDYKITE MIEGAMĄJĮ

Ar jus trikdo mintis, kad visiškai svetimus žmones turėsite įsileisti į privačiausią savo namų vietą? Štai keletas patarimų, kaip parengti apžiūrai miegamąjį.

 1. Nė sakyti nereikia, kad miegamasis turi būti tvarkingas, švarus ir gaivus. Todėl kambarį sutvarkykite labai kruopščiai, įskaitant ir erdvę po lova. Prieš atvykstant lankytojams jį išvėdinkite.
 2. Kai jūsų miegamasis taps švarus ir tvarkingas, paslėpkite viską, kas galėtų išduoti, kad jūs čia gyvenate. Įsivaizduokite elegantiškus viešbučio apartamentus. Jie patogūs ir stilingi, tačiau jokio asmeniškumo.
 3. Miegamasis turi būti kuo mažiau užgriozdintas. Vaikų žaislus laikykite dėžėse, kad jų nesimatytų.
 4. Dėmesį blaškantys daiktai, tokie kaip kosmetika ir tualeto reikmenys, trukdo lankytojams susikaupti ir vertinti patį kambarį.
 5. Pasirūpinkite, kad lovos būtų paklotos. Lova, užtiesta pledu, atrodo tvarkingesnė. Užmeskite porą didesnių pagalvėlių, kad sukurtumėte prabangos įspūdį.
 6. Neapgaudinėkite savęs manydami, kad jūsų lankytojai pasikuklins atverti spinteles. Jiems nepatiks ta daugybė drabužių ir žaislų, kuriuos jūs paskubomis ten sukišote.

ATGAIVINKITE VONIOS KAMBARĮ

Vonios kambarys – tai vieta, kurioje galime pasilepinti. Kas po sunkių dienos darbų gali būti geriau už karštą, putų pilną vonią jaukioje aplinkoje ir krūvą minkštutėlių rankšluosčių.

 1. Kaip ir visur, ir čia pasirūpinkite, kad jūsų vonios kambarys būtų tvarkingas, išneškite viską, kas nereikalinga, o kasdienius higienos reikmenis sudėkite į nematomą vietą. Kai paviršiai bus tušti, patalpa atrodys erdvesnė.
 2. Vonios kambariai turi būti itin švarūs. Iššveiskite visas kriaukles ir vonias, specialiu valikliu pašalinkite kalkių nuosėdas.
 3. Patikrinkite, ar tinkamai laikosi vonios dušo kabinos ir kriauklės sandarinimo glaistas. Jeigu ne, pakeiksite jį.
 4. Jeigu apšvietimo įranga pasenusi, laikas naujai. Galite įmontuoti ventiliatorių, jeigu jo vonios kambaryje nėra.
 5. Pasirūpinkite, kad jūsų vonios kambaryje būtų švarus veidrodis, kuris atspindės šviesą – patalpa atrodys erdvesnė. Veidrodis gali būti pakabintas arba įmontuotas sienoje ir apšviestas.
 6. Kai atliksite pagrindinius darbus, galite imtis apdailos. Nauja daili dušo užuolaida – tiesiog būtina. Nupirkite kelis naujus rankšluosčius, geriausia – baltus arba pastelinių spalvų, derančių prie vonios kambario interjero.

PASIRŪPINKITE, KAD BŪSTAS NUŠVISTŲ IŠ IŠORĖS

Pirmieji įspūdžiai labai svarbūs. Tegul potencialūs pirkėjai būna tiesiog sužavėti jūsų namo išore. Tai pastūmės pasižvalgyti daugiau, o ne kuo greičiau išvažiuoti.

 1. Įdėmiai pažvelkite į savo būstą iš šalies. Geriausiai – iš kitos gatvės pusės. Ar namas dera prie kitų gatvės namų? Ar yra remontuotinų dalykų, tokių kaip atsilupusios plytelės ar nuslinkusios čerpės. Būtų gerai, kad namas atrodytų patrauklus ir būtų labiausiai viliojantis iš visų.
 2. Nudažykite vartus ir tvorą, jeigu tai buvo daryta senai. Bet kurie aplaidumo požymiai iš išorės potencialiems pirkėjams sukels įtarimų dėl vidaus.
 3. Sutvarkykite takus, nušluokite juos. Kiemo grindinys turi būti švarus ir tvarkingas.
 4. Tegul langai būna išblizginti, o langų rėmai – perdažyti, jei to reikia. Nusilupę dažai yra nemalonūs akiai.
 5. Prieangiai yra puiki vieta slėptis vorams. Prieš apžiūrą jūsų lankytojai stabteli prie durų, taigi gali pakelti akis ir į viršų. Pasižiūrėkite, kad šviesos įrenginiai veiktų ir būtų švarūs.
 6. Varteliai ir durys turi būti ypač tvarkingi, sutepkite girgždančius vyrius, sutvarkykite spynas. 

PASIRŪPINKITE, KAD SODAS ŽYDĖTE ŽYDĖTŲ

Parduodant būstą sodas tampa vis svarbesnis. Ne kiekvienam rūpi sodo dydis, tačiau patraukli vieta, kur galima pailsėti, jūsų namui suteiks papildomų privalumų parduodant, o kai kuriais atvejais net padidins jo vertę.

 1. Jūsų sodas ar vidinis kiemas turi būti tvarkingi, kad ir koks būtų metų laikas. Tai reiškia, kad nukritę lapai ir šakos turi būti sušluoti, gėlių lysvės išravėtos, vejos nušienautos, o krūmai apkarpyti.
 2. Jeigu yra varteliai, pasirūpinkite, kad jie tinkamai atsidarytų (sutepkite girgždančius vyrius), būtų nudažyti ar apskritai sutvarkyti. Jeigu tvora medinė, ją taip pat reikia sutvarkyti.
 3. Pašalinkite nuo takų žemes, samanas, piktžoles. Kiemo grindinys turi būti tvarkingas.
 4. Sutvarkykite visus priestatus, garažus, stogines ir šiltnamius. Namuose šios vietos dažnai būna apleistos.
 5. Sodo baldai – sveikintinas dalykas bet kuriame sode. Net jei vietos, pavyzdžiui, balkone, mažai, jame stovintis stalas ar kėdės suteikia papildomų privalumų. Dėl įspūdžio, jog šią vietą galima panaudoti, padidėja jūsų namo erdvė.
 6. Bet kuriuo metų laiku sodas turi būti spalvingas ir tvarkingas.
 7. Vaikų žaislus ir dviračius reikėtų suslėpti. Šiukšlių dėžės turi būti tvarkingos arba lai stovi į akis nekrintančioje vietoje.

PAGRINDINIAI PATARIMAI, KURIUOS REIKIA ĮSIMINTI

 1. Jeigu gyvenate parduodamame būste, jums reikia būti ypač budriems, kad išlaikytumėte jį švarų, tvarkingą ir visada paruoštą apžiūrai.
 2. Išneškite asmeninius daiktus. Erdvė yra lemiamas dalykas apsisprendžiant. Paprašykite draugų kritiškai pažvelgti į jūsų namus – jie pastebės nereikalingus daiktus.
 3. Pasinaudokite savo pojūčiais – įsitikinkite, kad visi kambariai (ypač virtuvė ir vonios kambarys) atrodytų lyg nauji, dvelktų švara ir gaiva.
 4. Atitraukite užuolaidas, pakelkite žaliuzes. Tegu šviesa sklinda į būstą, kambariuose bus šviesu ir gaivu, vyraus saulėta atmosfera.
 5. Sukurkite jaukią namų aplinką. Gyvos gėlės tiks bet kuriame kambaryje. Žiemos mėnesiais uždekite šviestuvus ir pakūrenkite židinį, kad sukurtumėte šiltą namų aplinką.
 6. Apleista išorė nesako nieko gero apie būsto interjerą. Gerai prižiūrėta ir puikiai sutvarkyta namų aplinka paskatinkite potencialius pirkėjus apžiūrėti būstą iš vidaus.
 7. Sutvarkykite sodą. Ką tik nušluoti takeliai ir keliai, nukirpti krūmai, nušienautos vejos, paslėpti nereikalingi daiktai daro stebuklus.
 8. Vaikai gali būti matomi, tačiau kuo mažiau girdimi. Jie gali trukdyti profesionaliai apžiūros eigai, tad paprašykite jų pabūti atokiau.
 9. Šunį laikykite nuošalyje. Gyvūnų mylėtojai bus blaškomi Jūsų augintinio. Tuos, kurie neturi naminio gyvūno, tai gali erzinti ar net gąsdinti.
 10. Būkite diskretiški, laikykitės atokiau nuo pirkėjų, kad ir kokie naudingi norėsite būti. Pirkėjams reikia suteikti galimybę laisvai aptarti būstą. Jūsų dalyvavimas gali varžyti laisvą bendravimą.

 

VISA TAI PADĖS JUMS PARDUOTI SAVO BŪSTĄ UŽ AUKŠČIAUSIĄ KAINĄ!

Temos: Interjeras
Komentuoti Komentarai (0)
Palikite komentarą
Komentarai